Lenovo T500 problem z samoczynnym usypianiem

(seweryn.miemiec) #1

Witam.

Walczę już jakiś czas z problemem i niestety nie znalazłem rozwiązania. Gdzieś na jakimś forum znalazłem czyjeś zapytanie dla takiego samego problemu, lecz od kilku lat nikt nie odpisał. Śmiem twierdzić, że nikt jeszcze nie podał rozwiązania. A mianowicie…
Laptop generalnie działa prawidłowo. Niestety ma jeden mankament jakim jest samoczynne usypianie bądź samoczynne przechodzenie w stan hibernacji. Jak to się dzieje? Po zakończeniu pracy, nie chcąc wyłączać laptopa wprowadzam go w tryb uśpienia. Kiedy go wybudzam, laptop sam po ok. 2 min (czasem trochę szybciej, a czasem dłużej) przechodzi w tryb uśpienia. Każdorazowe wybudzenie daje taki sam efekt. Ten irytujący problem znika kiedy zrestartuję laptop. Natomiast kiedy go znów uśpię - problem ponownie się pojawia. Analogicznie jest w przypadku hibernacji tzn. kiedy zahibernuję i wznowię działanie kompa, ten sam po 2 min przechodzi do hibernacji. Dodam, że zmieniałem plany zasilania - zarówno ten windowsowy jak i PowerManager z Lenovo (ten drugi nawet reinstalowałem). Próbowałem wykorzystać pomysły podawane dla podobnych problemów, które pojawiają się innym użytkownikom tylko podczas oglądania np. filmu lub grania - nic nie podziałało. Reinstalacja Windowsa nie wchodzi w rachubę…

Ktoś, coś…?

Z góry dzięki za pomoc