Lenovo T520 włącza się po wyłączeniu

Witam. Mam problem z laptopem Lenovo T520, mianowicie po zamknięciu systemu włącza się ponownie. Jedynie jak mogę go wyłączyć to przytrzymać dłużej przycisk włączania. Próbowałem z baterią, bez, z zasilaniem, bez itp. Bez zmian. Zaktualizowałem bios, zresetowałem bios - też nic. Nie pomaga też zmiana systemu, sprawdzałem na Linuxie i jest to samo. Co mogę jeszcze zrobić?

Czyli, wygląda na uszkodzony i ewentualnie serwis.

Może, to tylko problem z przyciskiem power?

Edit:

A jak łączysz się z siecią LAN,wifi? inne?

Najprawdopodobniej problem sprzętowy, ale polecam reset kondensatorów na płycie głównej.
Na wyłączonym laptopie, odłączonym od prądu i z wyciągniętą baterią przytrzymaj przycisk power na 60 sekund.
Po tej czynności podłącz go do ładowania (z baterią lub bez) i sprawdź jak teraz reaguje.

Coś nowego? człowiek uczy się całe życie…

Byłem sceptykiem tego rozwiązania, ale udało się (odpukać) póki co działa jak należy. Dzięki bardzo!

1 polubienie

Czyli, jeśli pomaga rozładowanie kondensatorów elektrolitycznych, to raczej problem powróci.

Może rzeczywiście nie brzmi to tak samo jak rozładowanie kondensatorów elektrolitycznych (rzeczywiście człowiek uczy się całe życie), ale w pierwszej kolejności liczy się rozwiązanie problemu, a w drugiej odpowiednie nazwanie rozwiązania.
PS. Rzeczywiście to rozwiązanie nie daje gwarancji, że problem nie powróci.