Lenovo t61 nie włącza się

Witam wczoraj wieczorem wszystko działało poprawnie a dziś się już nie da odpalić komputera.

Wrzuciłem na YT jak to wygląda żeby zobrazować sytuacje.

Na początku myślałem ze to bateria już całkowicie siadła (normalnie trzyma ok 10 min), ale po wyjęciu jej i ciągnięciu prądu prosto z ładowarki jest to samo (tylko migająca lampka baterii znika.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być??

Nie chcę cię stresować, ale mój T61p w ten właśnie sposób odszedł do krainy wiecznych obliczeń - jego karta graficzna wyzionęła ducha po niemalże 6 latach wiernej pracy …

Ten ma 5 lat i do teraz nie było z nim żadnych problemów poza baterią. Czy to pewne że to karta graficzna?? da sie ją wymienić (najlepiej samemu)?? Jeśli tak to jaki jest tego koszt??

Zobacz czy z ramem wszystko porządku jezeli jest wszystko jest dobrze to może być ze laptop do wymiany

Zobaczyć czyli rozkrecić i zobaczyć czy nie jest przypalony czy w jakiś inny sposób??

Akurat dojscie do ramu jest latwe. U spodu laptopa jest ten ram jest tylko zakryty przez czesc obudowy która mozna zdjąc i wtedy zobacz czy ram nie jest poluzowany

Rozkręciłem, przeczyściłem i złożyłem. Efekt taki że dźwięk (to pikanie) jest przytłumiony a poza tym nic sie nie zmieniło.

Czyli to już pewne że to karta graficzna i laptop do wymiany??

Ile masz kości ramu? Spróbuj odpalić na jednej kości/innej kości.

Zdarzało się też w przypadku T61, że jeden ze slotów RAM przestawał działać.

Czy obraz jakikolwiek obraz jest wyświetlany na monitorze po podpięciu monitora do notebooka?

Jest tylko jedna kość 2GB. Przełożyłem ją na drugie gniazdo ale poza tym ze teraz sa 2 przytłumione piknięcia i 2 takie jak na filmie to nic się nie zmieniło.

Mam jeszcze 2 kości 4GB w lenovo Z570 tylko podejrzewam że mogą nie pasować. Pasują??

Jakieś inne sugestie??

Edit

Po podłączeniu lapka do projektora, projektor nie łapie sygnału.

no to karta do wymiany najlepiej idz z tym do serwisu

Nie tak szybko.

Z570 ma pamięci DDR3, Ty w notebooku masz DDR2. Potrzebujesz więc jakichkolwiek pamięci DDR2 żeby sprawdzić czy Twój otebook ruszy na inych pamięciach.

Ram jest dobry. Wsadziłem z innego laptopa do t61 i nie działało, później z t61 do innego i wszystko śmigało.

1.Co jeszcze można zrobić??

2.Czy mogę wymienic dysk z t61 do z570 w celu zgrania kilku rzeczy na pendrive?? Będzie pasowało??

  1. Czy da się jakoś podłączyć “Acer Aspire Notebook 3613WLMi” bez monitora do t61 ??

Najlepiej zaopatrz się w przejściówkę z SATA na USB (lub tanią kieszeń). W Z570 zapewne system z T61 nie wstanie.

Ciężko mi to sobie nawet wyobrazić :wink: