Lenovo TAB 2 A7 nagle się wyłączył i nie chce włączyć

Mój ojciec wczoraj kupił w Media Markt tablet Lenovo TAB 2 A7. Bardzo mu zależy na nawigacji iGO. Chciał, żeby ktoś mu pobrał. Zapomnieliśmy maila i hasła do jego konta Google, a ja nie chciałem zakładać mu drugiego konta, więc postanowiłem pobrać inny niezależny sklep z aplikacjami i wybrałem Aptoide. Ściągnąłem iGO z przeglądarkowej wersji Aptoide, a potem zainstalowałem aplikację, i z tego powodu musiałem zainstalować aplikację (że co?) żeby pobrać i zainstalować iGO. iGO zostało zainstalowane, ale przy próbie uruchomienia: Niestety, aplikacja iGO Navigation została zatrzymana. Ściągnąłem nawigację na swoim smartfonie z Google Play i uruchomiła się. No i więc musiałem założyć ojcu drugie konto Google. Po założeniu konta i wejściu do Google Play, tablet się… wyłączył, i nie chciał włączyć. Podłączyliśmy go do ładowarki - nic. Nagle przed chwillą tablet się włączył, nikt nie dotykał przycisku zasilania, a bateria pokazywała 1%, a przed wyłączeniem było 86%. Matko, co ten tablet?

 

To trzeba było zrobić przypomnienie hasła.

 

 

Wpadł w bootloop to się rozładował. 

 

Nie wiem po co kręciłeś i robiłeś instalacje naokoło. 

Jak zrobić przypomnienie hasła, jak nie pamięta się maila?

Jak w bootloop skoro nie było logo Lenovo, nic się nie wyświetlało, nie włączał się w ogóle.

Jest jeszcze takie coś jak znajdź moje konto.

https://accounts.google.com/ForgotPasswd

Enter your email. Mówiłem. Adresu mailowego Gmaila nie pamiętamy!

Lepiej się skupmy na tym co tablet odwalił

Chyba jedno wiem: tablet źle podaje stan naładowania baterii. Może i pisało 86%, ale w rzeczywistości mogło być inaczej. Pytanie: dlaczego.

I nagle się włączył.

 

Możesz podać adres e-maili z usługi zewnętrznej, numer telefonu, może odnajdzie. 

 

 

No właśnie, skup się. Przecież ci już napisałem, że może wpadł w bootloop. Bootloop to nie zawsze zapętlony ekran bootowania systemu, bootloop może odbywać się na czarnym ekranie. Wtedy urządzenie sprawia wrażenie wyłączonego. 

Po pierwsze: nigdy nie pobieraj aplikacji z innych stron, niż Google Play - bynajmniej ja nie polecam - może ściągnąłeś iGO z jakąś “niespodzianką” i tablet zasyfiłeś.

Po drugie Tablet mógł się wyłączyć z powodu jakiejś wady baterii (na to m wygląda);

Po trzecie: tak, jak napisał @Piotrek2255, możesz wpisać inny adres E-mail, nieprzypisany do konta Google lub nr telefonu - o ile był dodany do tamtego konta.

Oddaj tablet na gwarancję i już -  ew. możesz jeszcze poczekać - może tablet “ożyje”.

 

Już wiem co się stało. Gdy ojciec miał poprzedni tablet firmy ALCATEL koledzy wgrali mu nawigację na kartę pamięci. Ekran tabletu nagle się uszkodził. To było gdzieś z parę miesięcy temu. Teraz ojciec kupił ten tablet Lenovo i chciał włożyć tą kartę pamięci z nawigacją do niego, ale tablet go nie wykrył. Być może, w chwili, gdy poprzedni tablet został uszkodzony, karta SD była w tym tablecie i się uszkodziła. Co ciekawe, wyjmując kartę pamięci, była ona bardzo gorąca. Ale ojciec nie wiadomo czemu znów ją włożył i ona została. I podejrzewam, że to “zwarcie” że tak powiem spowodowane było przez tą kartę SD, bo nie działała, nie była wykrywana, ale była bardzo gorąca po jej wyjęciu.

Po wyjęciu tej karty tablet działa?

Jaka to karta? Pewnie taka za pół ceny. Zawsze  kupuj karty sprawdzonych marek. Ja mogę polecić serię Ultra od SanDisk’a albo karty z pod znaku Kingston’a min. klasa 10, by tablet nie zamulał.

 

Nie pisze jaka firma. Z tą kartą SD nie było adaptera, bo pewnie na adapterze pisze jaka firma. Kolega ojca ją dał mu chyba.

Włożyłem do tabletu swoją kartę pamięci GoodRam i działała, była wykrywana.

Czyli pewnie podróba. Po włożeniu tego GoodRama Tablet ożył? Działa? Jeżeli tak, to po prostu kup ojcu nową kartę np. SamDiska i Będzie dobrze:)