Lenovo TAB 2 A7 nagle się wyłączył i nie chce włączyć

(matidobryworms13) #1

Mój ojciec wczoraj kupił w Media Markt tablet Lenovo TAB 2 A7. Bardzo mu zależy na nawigacji iGO. Chciał, żeby ktoś mu pobrał. Zapomnieliśmy maila i hasła do jego konta Google, a ja nie chciałem zakładać mu drugiego konta, więc postanowiłem pobrać inny niezależny sklep z aplikacjami i wybrałem Aptoide. Ściągnąłem iGO z przeglądarkowej wersji Aptoide, a potem zainstalowałem aplikację, i z tego powodu musiałem zainstalować aplikację (że co?) żeby pobrać i zainstalować iGO. iGO zostało zainstalowane, ale przy próbie uruchomienia: Niestety, aplikacja iGO Navigation została zatrzymana. Ściągnąłem nawigację na swoim smartfonie z Google Play i uruchomiła się. No i więc musiałem założyć ojcu drugie konto Google. Po założeniu konta i wejściu do Google Play, tablet się… wyłączył, i nie chciał włączyć. Podłączyliśmy go do ładowarki - nic. Nagle przed chwillą tablet się włączył, nikt nie dotykał przycisku zasilania, a bateria pokazywała 1%, a przed wyłączeniem było 86%. Matko, co ten tablet?

(Piotrek2255) #2

To trzeba było zrobić przypomnienie hasła.

Wpadł w bootloop to się rozładował. 

Nie wiem po co kręciłeś i robiłeś instalacje naokoło. 

(matidobryworms13) #3

Jak zrobić przypomnienie hasła, jak nie pamięta się maila?

Jak w bootloop skoro nie było logo Lenovo, nic się nie wyświetlało, nie włączał się w ogóle.

(Piotrek2255) #4

Jest jeszcze takie coś jak znajdź moje konto.

https://accounts.google.com/ForgotPasswd

(matidobryworms13) #5

Enter your email. Mówiłem. Adresu mailowego Gmaila nie pamiętamy!

Lepiej się skupmy na tym co tablet odwalił

Chyba jedno wiem: tablet źle podaje stan naładowania baterii. Może i pisało 86%, ale w rzeczywistości mogło być inaczej. Pytanie: dlaczego.

I nagle się włączył.

(Piotrek2255) #6

Możesz podać adres e-maili z usługi zewnętrznej, numer telefonu, może odnajdzie. 

No właśnie, skup się. Przecież ci już napisałem, że może wpadł w bootloop. Bootloop to nie zawsze zapętlony ekran bootowania systemu, bootloop może odbywać się na czarnym ekranie. Wtedy urządzenie sprawia wrażenie wyłączonego. 

(blumberplumber) #7

Po pierwsze: nigdy nie pobieraj aplikacji z innych stron, niż Google Play - bynajmniej ja nie polecam - może ściągnąłeś iGO z jakąś “niespodzianką” i tablet zasyfiłeś.

Po drugie Tablet mógł się wyłączyć z powodu jakiejś wady baterii (na to m wygląda);

Po trzecie: tak, jak napisał @Piotrek2255, możesz wpisać inny adres E-mail, nieprzypisany do konta Google lub nr telefonu - o ile był dodany do tamtego konta.

Oddaj tablet na gwarancję i już -  ew. możesz jeszcze poczekać - może tablet “ożyje”.

(matidobryworms13) #8

Już wiem co się stało. Gdy ojciec miał poprzedni tablet firmy ALCATEL koledzy wgrali mu nawigację na kartę pamięci. Ekran tabletu nagle się uszkodził. To było gdzieś z parę miesięcy temu. Teraz ojciec kupił ten tablet Lenovo i chciał włożyć tą kartę pamięci z nawigacją do niego, ale tablet go nie wykrył. Być może, w chwili, gdy poprzedni tablet został uszkodzony, karta SD była w tym tablecie i się uszkodziła. Co ciekawe, wyjmując kartę pamięci, była ona bardzo gorąca. Ale ojciec nie wiadomo czemu znów ją włożył i ona została. I podejrzewam, że to “zwarcie” że tak powiem spowodowane było przez tą kartę SD, bo nie działała, nie była wykrywana, ale była bardzo gorąca po jej wyjęciu.

(blumberplumber) #9

Po wyjęciu tej karty tablet działa?

Jaka to karta? Pewnie taka za pół ceny. Zawsze  kupuj karty sprawdzonych marek. Ja mogę polecić serię Ultra od SanDisk’a albo karty z pod znaku Kingston’a min. klasa 10, by tablet nie zamulał.

(matidobryworms13) #10

Nie pisze jaka firma. Z tą kartą SD nie było adaptera, bo pewnie na adapterze pisze jaka firma. Kolega ojca ją dał mu chyba.

Włożyłem do tabletu swoją kartę pamięci GoodRam i działała, była wykrywana.

(blumberplumber) #11

Czyli pewnie podróba. Po włożeniu tego GoodRama Tablet ożył? Działa? Jeżeli tak, to po prostu kup ojcu nową kartę np. SamDiska i Będzie dobrze:)