Lenovo TAB S8 ekran sam się przyciemnia


(Wodadawid) #1

Witam mam w temacie mam problem od jakiegoś czasu z tabletem w którym ekran sam przygasa. Ogólnie jeśli jestem w mieszkaniu to jako tako to nie przeszkadza,  ale jeśli np. jak teraz jestem na plaży oglądam film lub po prostu robie cokolwiek to jest to mega irytujące :/ 

 


(pocolog) #2

Padł czujnik światła? Wyłącz automatycznie podświetlenie ekranu i ustaw go ręcznie.


(Wodadawid) #3

tutaj nie ma auto jasności 


(manieKMP) #4

W sumie to jest “auto-jasność”, ale software’owa… :wink:

W sieci wspominają o dwóch powodach, przygaszanie/przyciemniane jest związane z funkcją (inteligentnego) oszczędzania energii, albo z przegrzewaniem układu (procesora?).

Przykładowy temat dla S8-50:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets/Lenovo-Tab-S8-50-Screen-Dimming-Problem/td-p/1873040


(Wodadawid) #5

Przegrzanie to raczej odpada na pewno bo to się dzieje w czasie spoczynku gier oglądania filmów różnie. Poczytałem ten temat ale niestety nic w sumie tam nie osiągnęli i w końcu do niczego nie doszli :frowning:


(manieKMP) #6

Sprawdź, czy tego typu apka pomoże w problemie (teoretycznie powinna wyłączyć funkcję przyciemniania -screen dimming- gdy się ją ustawi, choćby tak jak na pierwszym zrzucie “Increase brightness to MAX and Stay”, ewentualnie określić “Custom brightness”).

Chyba że masz zainstalowaną apkę, adopowiedzialną za jasność ekranu (do oszczędzania baterii), skoro problem występuje od jakiegoś czasu…


(Wodadawid) #7

maniek niestety nic nie dało zainstalowanie tej aplikacji. Włączyłem na chwilkę grę i od razu po kilku sekundach ekran znowu przygasł… :confused:


(manieKMP) #8

Cóż, szkoda że teoria nie idzie w parze z praktyką… Producent zastosował mechanizmy programowe, które (pewnie podobnie jak w tab 2 A10-70) przygaszają podświetlenie w specyficznych momentach, chwilę przed wyłączeniem ekranu jak i w sytuacji wyświetlania ciemniejszej kolorystyki na ekranie (w S8 jest to chyba drastyczniej ustawione), nie dając przy tym możliwości wyłączenia tego przez użytkownika.

Zastanawiam się (choć pewnie to również nic nie pomoże) jak tablet zachowa się po zresetowaniu do ustawień fabrycznych. Niestety przywróci to domyślną konfigurację oraz usunie aktualizacje i zainstalowane oprogramowanie.


(Wodadawid) #9

Musiałbym spróbować tak zrobić.