Lenovo ThinkPad - czy warto?

Witam,

 

Planuję zakupić laptop-kombajn (używany). Z tego co widzę niekwestionowanym liderem w laptopach “roboczych” zdaje się tu być seria ThinkPad od Lenovo. Czy ma ktoś doświadczenia z tymi laptopami? Czy są jakieś wady, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie? Myślę o modelach X220, T520 lub W510.

PS

Temat dotyczy tylko ThinkPad, a nie polecania “alternatyw”.

Jakie masz budzet?

W granicach 1400 zł. Dlatego celuję w używkę i już wybrałem. Padło na ThinkPad T410 (a najlepiej T410s). Nie za duże, ale i nie za małe. Temat do zamknięcia :slight_smile:

Ja bardzo chwalę sobie thinkpady, mam nowego przeznaczonego do pracy i świetnie się na nim pracuje na bardziej wymagających programach, ja mam natomiast z serii X1 Carbon. Jak ktoś kupuje do firmy to nie polecam używek tylko lepiej przeznaczyć większą kwotę na nowy sprzęt bo ma w końcu służyć do pracy to nie może być byle co, z Polskich sprzedawców to digitmedia sprzedaje te thinkpady niemal z każdej serii.

Niestety ten sklep jest za drogi, dlatego wolę starszy model T410, który i tak ma dobre parametry.

Czy ja wiem czy za drogi, jak dla mnie to ceny adekwatne do jakości sprzętu, ja mam dwa thinkpady p50 brane w leasing do firmy właśnie od digitmedia i wiadomo, że kosztowały kilka tysięcy, ale trzeba iść z duchem czasu i inwestować w nowy sprzęt :slight_smile: Używki to był w życiu do firmy nie kupił, już wolę sfinansować nówkę w leasingu czy kredycie.

No ja akurat znalazłem “leżak magazynowy”, więc nie używka. O dziwo cały czas  możliwością rozbudowy i doboru parametrów - czyżby nadal były serwisowane?