Lenovo Thinkpad T440p - zasilacz nie doprowadza wystarczającej ilości energii

Witam.

Od dłuższego czasu mam problemy z zasilaczem/baterią w moim laptopie.

Na początku problem polegał na zawieszaniu systemu po podłączeniu ładowarki, potem gdy wymieniłem oryginalną ładowarkę na MODECOM ROYAL MC-1D90LE-2 czasem plan zasilania sam przeskakiwał na samolotowy. Po ręcznym przestawieniu na wysoką wydajność bateria ładowała się normalnie. Dziś natomiast laptop po wygaszeniu nie chciał się włączyć. Odłączyłem ładowarkę - nic, podłączyłem znowu - brak reakcji. Dopiero po wyciągnięciu baterii i włożeniu jej na nowo dało się uruchomić komputer. Jednak po włączeniu bateria nie jest ładowana, a wyświetla się następujący komunikat: “Ten zasilacz może nie doprowadzać do komputera Lenovo wystarczającej ilości energii. Podłącz odpowiedni zasilacz.”

Screen: http://s22.postimg.org/fyuisqz5t/Schowek01.jpg

Moje pytanie brzmi. Czy to jest wina tego zasilacza? W końcu działał on jakiś czas i ładował baterię. 

Posiadam system windows 10 64bit.

 

Ps. chciałem tylko dodać, że bez baterii ładowarka utrzymuje komputer włączony bez problemu.

Hej,

A jakie parametry miał oryginalny zasilacz, a jaki ma ten Modecoma? Możesz podać amperaż i woltaż?

Pozdrawiam,

Oryginalny zasilacz:

Hej,

No i masz odpowiedź. Oryginalny zasilacz daje maksymalnie 135W mocy (20V x 6,75A), podczas gdy Modecom jedynie 90W. A z największym poborem mocy mamy do czynienia właśnie w czasie korzystania z laptopa i jednoczesnym ładowaniem akumulatora.

Pozdrawiam,

Czy kupno zasilacza 135W rozwiąże problem? Nie uszkodziłem baterii stosując zasilacz 90W?

Tylko niech będzie to prawdziwe 135 W (a nawet więcej, ważne jest napięcie aby było takie samo jak w oryginalnym zasilaczu) z firmowego zasilacza a nie “chińskie” 135 W z jakiegoś wynalazku (Modecom często może być uważany właśnie za tego typu wynalazek)

Nie, dlaczego miałbyś uszkodzić? Gdyby zasilacz dawał za wysokie napięcie (moc jest w tym przypadku drugorzędną sprawą), to pierwszym elementem, który by uległ uszkodzeniu byłby komputer.

Hej,

Zbyt niska moc zasilacza działa przede wszystkim na niekorzyść zasilacza - mocniej się grzeje i skraca swoją żywotność. Tak jak pisał Cedar - porządny zasilacz z wyjściem 20V i natężeniem prądu minimum 6,75A.

Pozdrawiam,

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :slight_smile: