Lenovo W500 nie osiąga maksymalnego taktowania procesora

Dzień dobry

Zakupiłem komputer Lenovo W500 bez systemu, po zainstalowaniu systemu operacyjnego windows 8.1 wszystkich aktualizacji, sterowników i potrzebnego oprogramowania zorientowałem się że procesor nie osiąga maksymalnej prędkości taktowania 2,53 GHz. Prędkość zatrzymuję się na 1,6 GHz. Laptop posiada uszkodzoną baterię a problem występuję z zamontowaną baterią oraz bez niej. W biosie jest kilka opcji ustawiających plan zasilania procesora ale próba rozwiązania tego problemu poprzez bios nie powiodła się. W załączniku dodaję zdjęcie sekcji ustawień biosu odpowiedzialnego za CPU. Za pomoc w rozwiązaniu problemu z góry dziękuję.

Bios.jpg

Czy masz ustawiony tryb zasilania na:“Wysoka wydajność” lub “Maximum Performance”? Jeśli nie to ustaw i pobierz program Lenovo Power Manager - http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds014924

 

Już wcześniej próbowałem zainstalować Lenovo Power Manager tylko że podczas instalacji wyskakuję błąd zgodności systemów.

W 500 to dość leciwy sprzęt. Potrzebny mu ten Windows 8 jak rybie sanki…Mój T420 który jest o wiele nowszy nie radzi sobie  z Windows 8 i 10. Zainstaluj Windows 7, przywróć bios do domyślnych ustawień i wgraj nowszy jeśli jest, zainstaluj wszystkie sterowniki ze strony producenta i na bank będzie wszystko działać.

Kami3n147 pewnie masz rację tylko że kupiłem komputer bez systemu a Windowsa pozyskałem ze studenckiego konta MSDN.

Sam korzystałem z MSDN. O ile się nie mylę to na początku roku Windows 7 również był tam dostępny, nawet Vistę widziałem.

W500 to laptop pokroju R61i, a tego miałem przed T420 i i na nim na prawdę nie działał nowszy OS niż 7.

Jak nie masz już dostępu do MSDN to na stronie M$ jest do pobrania 90 dniowa wersja 7, więc możesz potestować.

Kami3n147 dzięki za zainteresowanie problemem. Jeżeli w najbliższym czasie czegoś nie wymyślę będę zmuszony pobrać 90 dniowego Windowsa 7.

Ale jeżeli komuś przychodzi jakiś pomysł na rozwiązanie ograniczenia taktowania CPU to proszę o propozycję.