Lenovo Y50-70 i5-4210H/8GB/256 GTX860M + GRATISY!

Witam, mam na sprzedaż laptopa Lenovo Y50-70

Specyfikacja:

  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.
  • 1459614799_ic_keyboard_arrow_right_48px.

pełny opis na aukcji allegro:  http://allegro.pl/lenovo-y50-70-i5-4210h-8gb-256-gtx860m-gratisy-i6097335339.html

Cena: 2499zł do lekkiej negocjacji.

Zapraszam !

Następny, który przesadził z ceną. Obecnie X-KOM sprzedaje tego laptopa w podobnej specyfikacji, ale z kartą NVIDIA GeForce GTX 960M. Jest to wersja OUTLET za 2849 zł, czyli zaledwie 350 zł więcej niż u Ciebie. Za taką kwotę nie sprzedasz tego sprzętu.

mogę prosić o link do tej oferty na x komie ?

http://allegro.pl/outlet-laptop-lenovo-y50-70-i5-4gb-1tb-fhd-gtx960m-i6104253865.html

Różnicą jest dysk. Chyba każdy zna różnice między dyskiem SSD i HDD, ale nie dla każdego dysk SSD będzie oczywistym wyborem. Cenowo same dyski wypadają niemal tak samo. Drugą różnicą jest wielkość pamięci RAM, u Ciebie faktycznie jest więcej, ale to kwestia kilka zł, gdy mamy na myśli kupienie używanej kostki. Trzecią różnicę wymieniałem już wcześniej. Podsumujmy: na korzyść Twojego działa większa ilość pamięci RAM, na korzyść mojego przykładu lepsza karta graficzna, a kwestia dysku jest względna.

Tak czy inaczej kupienie ze sklepu sprzętu w zasadzie nowego, z 2-letnią gwarancją jest dodatkową korzyścią, której nie da się tak łatwo wycenić. Twój sprzęt jest warty na pewno mniej niż 2000 zł.

Dobrze, że dałeś link, dzięki temu można wyprowadzić ludzi z błędu. Ta oferta jest to wersja OUTLET, tak jak napisałeś czyli: 

Sprzęt dostępny na aukcjach  X-KOM Outlet  pochodzi z ekspozycji bądź regulaminowych zwrotów.

Wniosek? Jeśli ten laptop pochodzi z ekspozycji, to mógł miesiącami być codziennie włączony i testowany przez kilkanaście/klilkadziesiąt ludzi dziennie. Dla mnie nie jest to już sprzęt nowy… W tym konkretnym przypadku nie ma śróbki z tyłu.

Jak już mówimy o nowym produkcie to bierzmy taki pod uwagę:

http://proline.pl/?p=59-445860&&cno=1 

Cena: 3000zł, dokładnie taki sam jak ten z outletu x-koma

W tej chwili dysk SSD staje się standardem a HDD starą technologią. Każdy kto zna się trochę na komputerach wie, że dysk SSD jest dużo lepszy i zapewnia szybsze ładowanie się systemów, programów itd., co znacząco przyśpiesza prace. Chyba, że ktoś kupuje lakpa jako magazyn danych, to wtedy HDD lepszy…

No i tak jak pisałem, lapek mógł pochodzić z ekspozycji, więc dysk też mógł mieć przepracowane sporo godzin…

Porównując ceny dla pamięci na stacjonarki, a ramy dla lapków są droższe:

4GB GOODRAM nowe(75zl):  http://allegro.pl/pamiec-ram-goodram-4gb-4096mb-ddr3-cl11-1600mhz-fv-i6092583662.html

8GB używane(130zł): http://allegro.pl/goodram-ddr3-8gb-1600mhz-pc3-12800-cl-11-i6084416509.html

Z tym, że na tą pamięć używaną sprzedawca proponuje gwarancję rozruchową 14 dni. U mnie jeszcze jeszcze rok gwarancji…

 

Zgadza się, lecz GTX 960M jest gdzieś 10% bardziej wydajna niż GTX 860M

Co jest bardziej korzystne? Dysk SSD czy minimalnie lepsza grafa? Tak to jest względne… Dla mnie osobiście i pewnie dla wielu osób ważniejsze w tym przypadku będzie posiadanie dysku SSD. 

 

Jeśli chodzi o cene tu nie wziąłem jej z d**y. Poprosiłem o wycene na forum.pc i dostałem 2 odpowiedzi. 2400 i 2500. 

Na razie wystawiłem aukcje z ceną wyższa, gdyż wiadomo, zawsze musi być pole do negocjacji. Jak aukcja nie pyknie, nie będzie ofert to wiadome jest to, że będę obniżać cenę.

 

Sugerowanie przez Ciebie, że ten lapek jest warty mniej niż 2k, jest według mnie czystą kpiną i nie wiem czemu chcesz oczerniać tą sprzedać. Te Twoje < 2000zl czyli ile 1800zł ? jest wzięte znikąd. U mnie jest jeszcze rok gwarancji, tak na marginesie.

Albo niedoczytałeś opisu aukcji, albo jesteś nieobiektywny.

 

Laptopy te mogą pochodzić z ekspozycji, ale większość z nich nie pochodzi. Sam dopytywałem. OUTLET to jest ich ogólne określenie dla sprzętu, który posiada jakieś wady. Poza wspomnianymi w opisie wadami sprzęt jest nowy. Czyli może być tak, że fabrycznie nowy laptop gubi śrubkę, łapie rysę i coś tam jeszcze i już jest obniżka.

Co do dysku, to mówiłem - kwestia względna. Jest to laptop ze średniej półki gamingowej, dysk SSD niekoniecznie jest przydatny. Raz sprzedawałem laptopa tylko z dyskiem SSD i kupiec nie był zachwycony, że dysk ten ma tak małą pojemność. Jeśli to laptop gamingowy, to bardziej opłacalne jest posiadanie lepszej grafiki. Zdecydowanie. Dysk SSD w grach nie ma aż takiego znaczenia, popatrz na testy. Grafiki w laptopie nie wymienisz, dysk można wymienić.

Opis aukcji przeczytałem, wyraziłem swoją opinię. Mogę się mylić, nie jestem przecież nieomylny. Twój sprzęt, Twoja cena. :slight_smile:

Laptop sprzedany za 2400zł :slight_smile: Można zamknąć.