Lenovo Y50-70, instalacja systemu Win 8.1

(kieubass) #1

Laptop bez stacji CD/DVD.

Spróbuj nagrać utworzyć bootowalny nośnik USB wg poniższej instrukcji:

1. Uruchom "Wiersz polecenia" - naciśnij "Windows" + "R" i w okienku wpisz "cmd", a następnie naciśnij "Enter".

2. Uruchom "diskpart" - wpisz w wierszu polecenia "diskpart" i naciśnij "Enter".

UWAGA: Od kolejnego kroku wszystkie polecenia będą wpisywane w programie "Diskpart".

1. Wpisz "list disk" i naciśnij "Enter".

2. Wpisz "select disk X" i naciśnij "Enter". ("X" oznacza cyfrę, która identyfikuje docelowy nośnik - patrz pkt. 3).

3. Wpisz "clean" i naciśnij "Enter".

4. Wpisz "create partition primary" i naciśnij "Enter".

5. Wpisz "active" i naciśnij "Enter".

6. Wpisz "format fs=fat32 quick" i naciśnij "Enter". (W przypadku kopiowania na pendrive większych plików, zamiast "fat32" wpisz "ntfs").

7. Wpisz "assign" i naciśnij "Enter".

8. Skopiuj pliki systemu operacyjnego na nośnik USB.

W ostatnim punkcie kopiujesz zawartość obrazu (np. iso) lub zawartość płyty z systemem. U mnie powyższy sposób działał za każdym razem, gdy tworzyłem nośnik z Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Jeśli to nie zadziała u Ciebie, to może coś w BIOSie będzie trzeba jeszcze pogrzebać.

(kieubass) #3

Niestety nadal wpada w "pętlę"  z logo lenovo. Bios ustawiany na wszystkie możliwe sposoby :frowning:

System operacyjny oryginalny?

(kieubass) #5

Obraz z MSDN przerzucony na pendrive.

Oczywiście masz na myśli zawartość obrazu, czyli wszystkie pliki, które są w obrazie, tak? Mam nadzieję, że nie kopiujesz całego obrazu w formacie .iso na nośnik USB.

(kieubass) #7

No jasne, że nie :slight_smile: Przerzucone pliki.

Jeśli utworzyłeś nośnik sposobem, który podałem wcześniej, to masz 2 opcje:

1. Ustawić w BIOSie priorytet bootowania tak, by na pierwszym miejscu był nośnik USB, a po restarcie komputer sam powinien wystartować z pendrive i Twoim oczom powinien ukazać się instalator systemu.

2. Nie zmieniasz nic w BIOSie i podczas rozruchu wciskasz odpowiedni klawisz, by przywołać menu wyboru dysku, z którego dokonany zostanie rozruch. Wybierasz dysk, po czym pojawia się instalator.

Nie wiem, czy są jeszcze jakieś inne opcje. Możliwe też, że w UEFI BIOS w opcjach zmiany UEFI/EFI<--->Legacy masz jeszcze jakieś podmenu i tam coś jest nie tak. W przeciwnym wypadku obstawiałbym problemy techniczne z laptopem. Mogłeś też pobrać zły obraz lub plik z systemem mógł pobrać się niewłaściwie.

(kieubass) #9

Niestety przy podpięciu pendrive menu bootowania nie chce się wyświetlić. Pokazuje się tylko, gdy pendrive odepnę. Niezależnie od ustawień BIOS.

Komputer jest fabrycznie nowy, więc problemy sprzętowe raczej mało prawdopodobne.

Może pendrive jest uszkodzony?

(kieubass) #11

Sprawdzony, działa ok.

(DarkPeter) #12

A sprawdzałeś w innym porcie USB?

Jeśli z włączonym UEFI, to zrób pendriva z GPT za pomoca Rufus-a.

Może pobrałeś uszkodzony obraz ISO? Sprawdź sumy kontrolne.

(kieubass) #13

Sprawdzone w 2 portach, md5 się zgadza, robione właśnie Rufusem, także z opcją, którą podajesz.

(Jasiek.w) #14

A może po prostu pod jakimś Windowsem uruchom plik setup.exe z tego nośnika z Windowsem 8.1 - instalator się uruchomi i skopiuje potrzebne pliki na twardy dysk, a później normalna instalacja z resetami, ale już bez nośnika w porcie, jak będzie potrzebował to go włożysz.