Lenovo Y50-70 jaką taśmę matrycy wybrać?

Witam,

Posiadam, Lenovo Y50-70 z intel core i5 4210H i GTX860M model (20378) i muszę w nim wymienić taśmę matrycy, ponieważ obecna jest na wykończeniu i strasznie miga obraz i muszę ruszać ekranem by obraz był wyświetlany cały czas. Niestety jest dość dużo tych części dla Lenovo Y50-70 w różnych przedziałach kwotowych (od 25 zł do 100 zł) lecz którą taśmę z jakim oznaczeniem wybrać? Proszę o szybką pomoc

jaką masz matrycę? wszystko zależy czy jest rozdzielczość hd czy fhd bo są stosowane 2 różne kable.
I najważniejsze, czy kiedyś już wykonałeś operację wymiany taśmy? Sprawa wydaje się łatwa, jednak nie trudno jest coś uwalić. Jeśli nie, proponuję znaleźć jakiegoś manuala i podejść do tematu na spokojnie. Najlepiej podmieniać odcinek, za odcinek i wyposażyć się w dobrą taśmę do klejenia kabla, bo będziesz musiał wbić się w “kanaliki”, by spokojnie zamknąć obudowę.

1920X100 czyli FullHD (na naklejce mam UHD ale to nie prawda bo nie mam takiej rozdzielczość max 1920X1080 mogę ustawić).

Mam tylko filmik jak wymienia się ekran :confused:

http://allegro.pl/tasma-matrycy-lcd-lenovo-y50-70-v1-non-touch-fhd-i6920574615.html

Jeśli nie masz panelu dotykowego to z dużym prawdopodobieństwem jest ta.
Odnośnie cen - z reguły są to te same kable tylko z różną marżą. Przerabiałem temat.

Miej świadomość, że wymiana kabla wiąże się z rozebraniem notebooka z łatwym dostępem do płyty głównej, w celu odpięcia taśmy, rozkręceniu zawiasów by uwolnić stary a wsadzić nowy kabel i ściągnięciu listwy z matrycy, by pociągnąć pod lcd i zamontować mikrofon…

Piszę o tych rzeczach, ze względu na to, że jeśli nie masz doświadczenia i nie bierzesz ew. zamiaru kupna nowego notebooka to nie do końca jest to dobry pomysł. Jeśli jesteś cierpliwy i potrafisz ogarnąć co jak było i która śrubka gdzie ma z powrotem wskoczyć to warto poświęcić ten czas.

http://allegro.pl/tasma-matrycy-lenovo-y50-70-zivy2-30pin-non-tc-i6858380397.html ja mam zamiar tą kupić ale to praktycznie to samo, więc trzeba będzie uważać przy wymianie. Po za tym jak strasznie miga mi ekran i czasami muszę poruszać kilkanaście razy ekranem by obraz zaskoczył to wolę zaryzykować i nie tracić nerwów.