Lenovo y50-70 problem z updatem BIOSu

Witam
Mam problem z laptopem Lenovo y50-70. Od jakiegoś czasu doświadczam drastycznych spadków FPS w grach. Zwykle wszystko jest perfekcyjnie ok, stałe 60fps, nagle drop do 5-10 klatek na 10-15 sekund a potem powrót do normalności. Czytałem, że update BIOSu może pomóc (obecnie mam 2.00, próbuję zainstalować 3.03). Ze strony lenovo pobrałem plik instalacyjny, uruchamiam go, pokazuje się okno InsydeFlash, po chwili dostaję informację z instrukcją, żeby nie wyłączać komputera ani zasilania podczas instalacji. Naciskam OK, po sekundzie, dwóch program się zamyka, potem cały system zaczyna się resetować - tyle działa ‘normalnie’. Dalej podczas tego restartu powinna uruchomić się aktualizacja BIOSu, jednak nic takiego nie następuje - laptop uruchamia się normalnie. Próbowałem znaleźć wersję ISO, żeby zainstalować bios z pendrive, niestety wygląda na to, że takowa nie istnieje (wyłączając wersje jeszcze starsze niż mam obecnie, a nawet i one są dosłownie puste, jakby były obrazem pustego folderu). Szukałem rozwiązania na internecie, jednak nic nie znalazłem. Zupełnie jakbym był pierwszą osobą, która natrafiła na taki błąd-.-"
Używam Windowsa 10 64bit i Ubuntu 17.10, spięte GRUBem 2.

"Naciskam OK, po sekundzie, dwóch program się zamyka, potem cały system zaczyna się resetować - tyle działa ‘normalnie’. Dalej podczas tego restartu powinna uruchomić się aktualizacja BIOSu, jednak nic takiego nie następuje - laptop uruchamia się normalnie."
Gdyby ten filmik rozwiązywał sprawę to nie zakładałbym tutaj tematu.
Czytanie ze zrozumieniem:)

Czytam ze zrozumieniem. Chciałem Ci to przedstawić w wersji wizualnej.

Oglądałem ten filmik, wiem, jak to >powinno< wyglądać. Problem w tym, że u mnie tak nie wygląda. U mnie to wogóle nie wygląda.