Lenovo Y50 - poziome paski na ekranie

[Lenovo Y50] Dostałem od brata Lenovo Y50 i5-4210H, 16GB RAM, GTX 960M i mam z nim poważny problem: podczas oglądania YouTube i w zasadzie wszędzie indziej (na filmach z YT widać najbardziej) co chwilę pojawiają się i znikają poziome paski. Poszperałem po necie i znalazłem informacje, że to częsta usterka w modelu Y50 i Y70.

Niestety, nic to nie dało. Macie jakiś pomysł? Czy to da się jakoś naprawić we własnym zakresie? Może świeża instalacja Windows 10? Może jakiś inny sterownik? Może coś innego?

Ewentualnie, jeśli to usterka sprzętowa - co trzeba naprawnić/wymienić? Ile to kosztuje? Jaki serwis polecacie we Wrocławiu (laptop jest już po gwarancji)?

To albo matryca albo karta grafiki. Podłącz laptop pod inny wyświetlacz, jeżeli problem występuje to wina grafiki jeżeli nie to matrycy.

Matrycę masz tu https://allegro.pl/oferta/lenovo-z51-70-z50-70-y50-70-y50-80-z510-fhd-30pin-7538977896
wymiana dla serwisu nie powinna stanowić problemu.

Jeżeli na zewnętrznym ekranie występują paski to grafika będzie uszkodzona. Z wymianą matrycy bym się wstrzymał.