Lenovo Y50 wymiana karty wifi na Intel 7260

Cześć wszystkim !
Z mojej winy popsułem wejście na antenę w starej karcie wifi i chcę zmienić na intela.
Podobno trzeba modyfikować bios. To bezpieczne ?
Jeżeli ktoś umie to zrobić lub wie kto się takimi rzeczami zajmuje to proszę pisac na PW.

Nie, modyfikowanie BIOSu nie jest bezpieczne.
Nie do każdego typu komputera jest dostępna modyfikacja BIOSu.
Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja karty, która znajduje się na białej liście (whitelist).

Można też dokupić zewnętrzną podłączaną przez USB lub spróbować naprawić uszkodzone złącze antenowe. (przelutować).

Mam tylko 3 wejścia USB więc nie chce niepotrzebnie zajmować miejsca .
Whitelist, czyli te karty które pasują do danego modelu ? Czy aby nie jest odwrotnie ?

Nie, nie jest odwrotnie.
Whitelist definiuje urządzenia, które są kompatybilne.
Jest to najczęściej spowodowane tym, że konkretne urządzenia musza spełniać odpowiednie wymogi. Dlatego tez producenci budują listę dopuszczonych urządzeń, które zachowują te standardy.
Jaki masz konkretnie model laptopa?

Konkretnie to Lenovo Y50-70. Wiesz może jakie inne modele kart będą pasować ?

Z postów na forum Lenovo wynika, że kompatybilne modele kart to:

Ponadto na stronie 91 poniższego manuala jest lista kompatybilnych części do tego modelu.

a to ciekawe, dziś z serwisu odebrałem laptopa ze względu na zbyt długi czas oczekiwania…
chciałem by zamontowali inną kartę niż jest zamontowana na Intela i właśnie trafiło na Intel 7260 i powiedzieli że nie pasuje, że trzeba modyfikować bios … co właśnie zrobiłem i gdy zakupię kartę to sprawdzę czy hula.