Lenovo y510p - critical error kernel power 41

Cześć. Dostałem dwa blue screeny dziś. Nie zdążyłem spisać nazwy bo się zrestartował laptop ( Lenovo y510p). Dlatego też dałem taką nazwę tematu. Więc jak zdiagnozować blue screeny? Dodam, że blue screen view nic nie widzi. Mój system to Windows 10 Pro x64.

Edytowałem temat na bardziej konkretny.

Sprawdź błędy w Event Viewerze.

Dzięki za zainteresowanie się tematem. Laptop co chwila się wyłącza. Nie wiem co robić… I czasem muszę go dwa razy włączać.

A jeśli chodzi o błędy to jest kernel power 41 w dzienniku zdarzeń.

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2028504

Hmm okej a czy to może być spowodowane tym ,że nie docisnąłem do końca wtyczki do zasilacza( nie tej od listwy, tylko tej do zasilacza)? Hehs…

Miałem też dwa razy taki problem po zrestartowaniu laptopa:

Dociskanie wtyczki nie powinno mieć znaczenia - w przypadku braku zasilania pojechaby na baterii…Bateria ładuje się bez problemu?

Tak bateria ładuje się bez problemu.

Hmm od wczoraj jest spokój. Zrobiłem tak: Skan HitmanPro (wykrył 63 tracking cookies) Ccleaner wykrył 2GB jakichś tam śmieci. Głównie z przeglądarek. Zdefragmentowałem dysk programikiem  Auslogics defrag i zoptymalizowałem. Było 23% fragmentacji na C:/ Zrobiłem skan c:/ w poszukiwaniu błędów. I jak do tej pory jest wszystko w porządku. Dziś w pracy i teraz ani razu nie zrestartował się ani nie pojawił się psod. Szczerze mówiąc tak naprawdę to nie wiem co pomogło. Ale najważniejsze, że już jest w porządku. Dzięki @drunkula za chęć pomocy.