Lenovo Y530 - pytania dotyczące użytkowania

Jako, iż po namowie jednego z userów tego forum już jakieś dwa tygodnie temu kupiłem sobie laptopa jak w podpisie mam teraz jeszcze parę pytań…

Po pierwsze zauważyłem, iż mocno grzeje się obudowa po lewej stronie od touchpada podczas jakichś zasobożernych obliczeń, nie mówiąc już o graniu w jakąś grę. Nawet po wyjęciu karty z czytnika jest ona ciepła przez to. Wentylacja jest ok, z wylotu idzie ciepłe powietrze - chłodzenie działa. Czy to jest normalne, że się tak dzieje?

Po drugie, czy jak sobie pobieram jakieś pliki w nocy to mogę sobie zamknąć lapka, ale mieć go włączonego? Tzn czy monitorowi nie szkodzi grzanie się obudowy?

Po trzecie - da się zrobić tak, by po włączeniu systemu touchpad był automatycznie wyłączony i żeby go dopiero aktywować fn + f8? Bo mi przeszkadza w pisaniu, a nie chcę go zawsze wyłączać…

A tak w ogóle to laptop super jest… wykonanie ekstra, dźwięk powala, mocna grafika - nawet Race 07 mi na maksymalnych detalach chodzi :slight_smile: chyba sobie kupie specjalnie do tej gry odbiornik do pada od Xboxa, po na klawiaturze słabo się gra…

Witaj, miałam tego laptopa do testów i powiem co nieco. Laptop sam w sobie cechuje elegancji wygląd i w ogóle design zasługuje na 5+. Jak zauważyłeś laptop grzeje się i jest to normalne w tym modelu i zbytnio się tym nie przejmuj bo laptopy się grzeją raz więcej raz mniej. Oczywiście że możesz pobierać w nocy pliki z zamkniętym ekranem, ja tak zawsze czynię na moim hp pavilionie. Tylko pamiętaj o ustawieniu w zarządzaniu energią aby po zamknięciu ekranu nie nastąpiła akcja w postaci hibernacji czy też wstrzymania. Ja mam ustawione w “akcja dla zamknięcia pokrywy” na “nic nie rób”. Co do touchpada to nie wiem jak u Ciebie jest ale ja mam wyłączony przy uruchomieniu a włączam sobie jak potrzebuję za pomocą przycisku przy touchpad.