Lenovo Y550 - Brak obrazu przy starcie systemu

Mam dziwny problem… Laptop z W7 Starter. Działał dobrze i kiedyś przy próbie włączenia znikł całkowicie obraz. 

Po podłączeniu zewnętrznego monitora wszystko OK. W menadżerze urządzeń zobaczyłem, że nie ma tam grafiki nVidia. Więc zainstalowałem i po restarcie komputera o dziwo ekran działa, ale nie do końca. 

 

Mianowicie - gdy włączam laptopa świecą się diody, słychać dźwięk startu, ale ekran jest czarny. Dopiero gdy pojawia się logo Windowsa z napisem “Zapraszamy” włącza się ekran. 

Na zewnętrznym monitorze wszystko jest dobrze. 

 

O co chodzi? Co może być nie tak?

Odinstaluj obecne stery do karty grafiki z poziomu Programy, katalog Nvidia na dysku jak jest, usuń ręcznie, czyszczenie systemu np Ccleanerem,restart i zainstaluj stery do karty od producenta laptopa do Twojego systemu - najpierw jak jest stery do karty zintegrowanej, później dedykowanej?

Żadnej zmiany.

Ale przecież obraz nie jest wyświetlany przy starcie systemu - więc wtedy jeszcze żadne sterowniki nie wchodzą w grę, bo ich jeszcze po prostu nie wczytuje.

 

No jak nie, procedura POST, ekran powitalny ,inne?

 

Odinstaluj wszystkie stery do kart grafiki, restart i niech system zainstaluje swoje stery i sprawdź teraz jak się zachowuje.

 

Jak masz dostęp do baterii biosu - reset:

 

 

Może to już uszkodzenie podsystemu grafiki?

‘Przejęzyczyłem się’ - obraz nie jest wyświetlany przy starcie komputera. Dopiero po starcie systemu <dokładnie na animacji ‘zapraszamy’>.

POST w ogóle się nie pojawia, zawsze czarny ekran <na zewnętrznym monitorze jest OK>, z ekranem ładowania systemu tak samo i dopiero na ‘Zapraszamy’ obraz jest na obu monitorach.

 

Bez sterowników w ogóle na LCD nie ma obrazu. Tylko na zewnętrznym. Jak doinstalują się jeszcze sterowniki od nVidi jest j/w.

 

Reset bez efektów.

A zobacz bez dysku jak się uruchamia na samej matrycy, bez zewnętrznego monitora?

 

Powinien być POST i możliwość wejścia do biosu?