Lenovo y550 - Format i instalacja XP

Witam! Sprawiłem sobie Lenovo y550:

Procesor Intel Pentium Dual Core T4200 (2,0 GHz, 1 MB)

Chipset Intel

Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1066 MHz, maksymalnie 4 GB)

Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT130M DDRIII

Wielkość pamięci karty graficznej 512 MB (pamięć własna)

Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

Karta sieciowa 10/100 Mbps

Jednak chciałbym zamiast Visty zainstalować XP. Jak najlepiej to zrobić? Normalnie tak jak na PC-cie? Czy będę miał sterowniki dla XP?

Pozdrawiam

Dokładnie tak samo.

Cóż - nieraz trzeba je ściągnąć. Musisz sprawdzić sam. Najlepiej dla pewności i tak ściągnij drivery dla karty sieciowej, żebyś mógł w razie czego połączyć się z internetem i pobrać resztę.

http://consumersupport.lenovo.com/pl/Dr … yID=207087

dosłownie 1min z google :roll: :google:

zresztą temat wałkowany milion razy (nawet z tym samym modelem…)

o ile sie nie pomyliłem tutaj masz sterowniki- http://consumersupport.lenovo.com/en/Dr … yID=207087

powodzenia

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Hej,

Powiedzmy, że prawie - to zależy od tego, czy dysk SATA używasz w trybie AHCI/RAID czy w trybie Native IDE - jeśli w tym pierwszym, to instalacji Windows XP zakończy się komunikatem o tym, że instalator nie może znaleźć dysku twardego. Uprzedzając więc Twojego posta z tym problemem masz dwa rozwiązania:

:arrow: integracja sterowników SATA z płytką instalacyjną Windows XP - pomocny może być artykuł Instalacja Windows XP na dyskach SATA. Do integracji ściągasz sterowniki ze strony Intel’a - 32-bit Floppy Configuration Utility i postępujesz tak, jak w instrukcji powyżej,

:arrow: zmiana w BIOS’ie - jeżeli jest to możliwe - trybu kontrolera SATA z AHCI na NativeIDE - oczywiście będzie to oznaczać działanie dysku w wolniejszym trybie, niemożliwości obsługi NCQ, ect.

Wybór rozwiązania zostawiam więc Tobie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , Zmień cytat. Nie ja to pisałem.

Hej,

Mam nadzieję, że teraz jest dobrze. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus