Lenovo Y550 przegrzewa się. - Co wymienić?

Witam!

Od pewnego czasu - ok. 3 tygodni mój sprzęcik ma problem. Kiedy nie gram w żadne gry nie ma tego problemu. Grając w Fife po ok 40 minutach komputer się przegrzewa i wyłącza. Prawa górny róg jest wtedy gorący. Co powinienem wymienić w tym laptopie (Lenovo Y550), aby wrócił do dobrego stanu?

Pozdrawiam

Po 1. 100 razy było mówione że laptop nie jest do grania i to normalne ze bedzie sie przegrzewał.

Po 2. nie co wymienić tylko raczej co dokupic. ( Podkładka Chłodząca )

Proponuję zacząć od oczyszczenia radiatora. Mam G550 i muszę to robić co jakieś 2-3 miesiące.

Możesz też kupić sprężone powietrze.

No tak… Pewnie nigdy nie grałeś w nic na laptopie.

Myślę, że to jest na krótką metę…

Jak wyczyścić ten radiator?

i co z tym powietrzem?

Na laptopie nie grałem bo nie widze takiej potrzeby bo mam stacjonarnego od tego.

A jeśli chcesz zajechać laptopa to graj dalej.

Rozkręć laptopa i wyczyść wiatrak, potem złóż i uruchom np. 3Dmarka. Jak wyczyścić wiatrak? Sprężone powietrze, albo płyn Kontakt.

Jest z tym trochę roboty, jeżeli nie czujesz się na siłach, to oddaj komputer do serwisu.

W sumie, to laptop, gdyby miał nie służyć nawet do sporadycznego grania, to by nie miał różnych Radeonów 7570 czy coś takiego

Jak chcesz ochłodzić, to postaw na takiej ( http://img3.sprzedajemy.pl/540x405_skrz … 033093.jpg ) skrzynce. U mnie obniża to o przeszło 10*C w g6-1331sw.

To działa inaczej - lepiej mieć więcej niż mniej, chwyt marketingowy na który nabierają się małolaty. W marketingu liczą się numerki a nie funkcjonalność. Mocne karty są wkładane po to abyś kupił laptopa i po nic więcej.

Żeby obniżyć temperaturę to wyczyść wiatrak, kup podkładkę chłodzącą. Sprawdź czy wiatrak się w ogóle kręci. Czasem może się też zdarzyć że guma odprowadzająca ciepło z procesora graficznego się przepali (na własne oczy widziałem).