Lenovo Y570 - wyciągnięcie obrazu "siódemki" z recovery


(Grzesiu139) #1

Witam!

Kupiłem niedawno laptopa Lenovo Y570. Postanowiłem jednak że z jednej partycji (systemowej) wykroję 3/4 na drugą partycję. Skorzystałem z programu EASEUS Partition Master. Niestety podczas zmiany rozmiaru wyskoczył jakiś błąd w wyniku którego nie mogłem już uruchomić systemu, ani też skorzystać z "OneKey Rescue System" do przywrócenia systemu bo wyskakiwał komunikat "Program nie może przywrócić partycji systemowej, ponieważ jej struktura jest nieprawidłowa. Możesz musieć odtworzyć partycję aby kontynuować". No i panika. Tak, nie nagrałem na początku płyt recovery - mój błąd...

Pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem Ubuntu żeby mieć dostęp do Internetu i podstawowych narzędzi bo wyjeżdżałem na tydzień i laptop potrzebny mi był do pracy. Po powrocie do domu zdobyłem "czysty obraz" Windowsa 7 z MSDN i zainstalowałem system wpisując kod z naklejki spod laptopa. Chciałbym jednak aby jakimś cudem móc przywrócić system już z zainstalowanymi gotowymi sterownikami z partycji recovery. Wiem na pewno że ona była nieruszona, bo pokazuje mi menadżer dysków że ona tam jest i jest w większości zajęta danymi. Czy jest możliwość wyciągnięcia obrazu systemu z tej partycji i nagrania na płyty żeby móc odtworzyć system wbudowanym programem "OneKey Rescue System"?

Będę wdzięczny za odpowiedź :slight_smile:


(Łukash) #2

Błąd programu ? Czy może jednak ingerowałeś w coś w trakcie ? Ten program ma bardzo dobrą opinie ,jest uważany za bezpieczny - nie wyrządza z reguły krzywd.

Popatrz

http://consumersupport.lenovo.com/pl/pl ... 08079.html

http://www.fixitpc.pl/topic/936-wlasna- ... -recovery/

http://www.fixitpc.pl/topic/1841-lenovo ... windows-7/

Jak chcesz walczyć to: http://www.fixitpc.pl


(Grzesiu139) #3

Nie ingerowałem na 100 %. Sam się zdziwiłem bo do tej pory zawsze używałem tego programu do wszystkich rzeczy związanych ze zmianą rozmiaru partycji i było ok. Niestety Twoje linki na nic mi się zdały. Pewnie spróbuję na fixitpc.pl założyć tam nowy wątek, a do tego czasu może jeszcze ktoś wpadnie na jakiś pomysł związany z rozwiązaniem mojego problemu?