Lenovo Y580 - alternatywne sterowniki USB 3.0 inne niż INTEL

Witam,

 

znajdę jakieś alternatywne sterowniki do Y580, inne od podanych na stronie producenta Intel USB 3.0 host extensible? Powodem poszukiwań jest to, że mam dużo sprzętu (m. in. interfejsy muzyczne, stary dysk z osobnym zasilaniem 1tb) które po zainstalowaniu tego sterownika NIE DZIAŁAJĄ, bo są to urządzenia na USB 2.0, a ten sterownik ma jakiś błąd i po podłączeniu np. karty Creative E-MU 0202 cały system się zawiesza, totalny freezee. Nie chciałbym rezygnować z możliwości korzystania z usb 3.0 bo mam też dysk zewnętrzny o takim standardzie, ale ważniejsze jest żeby urządzenia wcześniej wymienione działały. Czy są jakieś alternatywne sterowniki (jak np. sterowniki audio Asio4ALL tylko że takie pisane pod USB? :P). Mój system to Windows 7

 

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Pytanie: a jak podłączysz pod USB 2.0 to urządzenia działają ? Jeśli nie - to problemu trzeba szukać głęboko w systemie albo może nawet w sprzęcie. Jeśli działają - to cóż - nie ma sensu na siłę używać USB 3.0… 

Jesli zaś chodzi o sterowniki - to sprawdź jeszcze uaktualnienia na stronie Intela. Instalowanie “na siłę” innego sterownika to proszenie się o kłopoty których jak rozumiem i tak masz już pod dostatkiem.

Sytuacja wygląda tak, że jeżeli zainstalowany jest sterownik USB 3.0 Intela to sprzęty nie działają na żadnym USB, nawet na tym 2.0, na każdym się wiesza system. Jeżeli sterownik nie jest zainstalowany to bez znaczenia gdzie je podłącze. Chodzi tylko o to że chciałbym korzystać i z urządzeń które mają USB 3.0 (np. dysk) i z tych, które potrzebują 2.0 żeby się nie zawieszać. Stąd poszukiwania jakiegoś innego sterownika, który nie będzie się zawieszał.

Zmień system na Windows 8.1 Update 1, a wszystkie problemy znikną z obsługą USB 3.0. :wink:

A wcale nie, mam y580 z Windows 8.1 Update 1 i sterowniki USB 3.0 nie działają (na stronie Lenovo zalecają używanie sterowników zintegrowanych z systemem, niestety dyski nie śmigają z taką prędkością na jaką pozwala USB 3.0)… A sterowniki do USB 3.0 dla W7 nie działają na 8.1… :confused:

Usb 3.0 na Windows 8.1 x64 ogranicza się do parametrów usb 2.0 Jednakże jest rozwiązanie. Odsyłam do tematu: http://plugable.com/2012/12/01/windows-8-and-intel-usb-3-0-host-controllers

 

Można zrobić to w ten sposób (używasz na własną odpowiedzialność):

 

  1. Pobrać sterowniki z linku w temacie linkowanej przeze mnie solucji

  2. Pobrać te dwa pliki niżej, zamienić w pobranym folderze ze sterownikami: Intel®_USB_3.0_eXtensible_Host_Controller_Driver\Drivers\Win7\x64\

  3. plik Setup.exe zaznaczyć uruchomienie w trybie zgodności z Win 7

  4. Uruchomić Setup.exe, przejść przez proces instalacji, który prawdopodobnie zakończy się błędem, aczkolwiek hub’y powinny działać z poprawną szybkością usb 3.0

 

Ps.: Jeżeli nie zadziała robić wg oryginalnej solucji. Można także spróbować przed pkt. 4. wyświetlić pasek skrótów po prawej str ekranu, wejść do Ustawienia -> Zmień ustawienia komputera -> Aktualizacje i Odzyskiwanie -> Odzyskiwanie -> Uruchamianie zaawansowane -> Rozwiąż problemy -> zaawansowane uruchamianie. Kiedy zrestartujesz, wybierz (jeśli dobrze pamiętam) 7. (umożliwia instalacje sterowników bez podpisów).