Lenovo Y580 - Błąd OneKey Recovery: Program nie może znaleźć partycji usługi

Witam!

Ostatnio w moim Lenovo Y580 chciałem włączyć za pomocą programu OneKey Recovery przywracanie systemu, ale wyskakuje mi błąd: “Program nie może znaleźć partycji usługi. Ta funkcja jest obecnie niedostępna.” Nie wiem czym to jest spowodowane, ale pewnie tym, że zaktualizowałem Windows 8 do Windows 8.1 albo, że zmieniałem proporcje partycji bo dysk D miał tylko 25 GB. Czy da się jakimś sposobem przywrócić moją partycję recovery? Czy mam np. ściągnąć “czysty” windows 8 i wpisać klucz, który mam ukryty w biosie. Bo myślę, że bezpośrednio na Win 8.1 mi ten key nie zadziała.

Miałem podobny problem. Niestety nie udało mi się dojść, co jest jego dokładną przyczyną. Prawdopodobnie zmiana układu partycji - program odwołuje się chyba do konkretnych sektorów dysku. U mnie rozwiązaniem było utworzenie wcześniej kompletnego obrazu systemu (z wszystkimi partycjami). Przywracam wtedy obraz i… jak coś to Recovery wtedy już działa (można ją tylko tak przywrócić). Jeśli nie zrobiłeś obrazu dysku, to wątpię by dało się ją przywrócić.

Możesz spróbować z obrazem Windows 8.

Możesz też sprawdzić, czy (jeśli posiadasz) Dysk Przywracania systemu jest pomocny. Tutaj znajdziesz informacje, które mogą się przydać (strona po angielsku): http://support.lenovo.com/en_US/diagnose-and-fix/detail.page?DocID=HT077384