Lenovo y580 - BSOD, Whea_uncorrectable_error

Witam wszystkich!

 

Mam pewien problem z laptopem. Co jakiś czas, (czasami 2 razy na godzinę, czasami raz na 4 dni) wyskakuje mi bluescreen zatytułowany Whea_uncorrectable_error. Z tego właśnie powodu wysłałem go do serwisu, wymienili płytę główną, przeinstalowali Windowsa i nic to nie pomogło. Liczę na pomoc prawdziwych fachowców z tego forum :wink:

 

 

 

Z dziennika zdarzeń: 

 

- System

    - Provider
      [Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power       [Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
      EventID 41       Version 3       Level 1       Task 63       Opcode 0       Keywords 0x8000000000000002     - TimeCreated
      [SystemTime] 2014-01-11T02:37:16.143477800Z
      EventRecordID 4112       Correlation     - Execution
      [ProcessID] 4       [ThreadID] 8
      Channel System       Computer idea-PC     - Security
      [UserID] S-1-5-18

- EventData

    BugcheckCode 292     BugcheckParameter1 0x0     BugcheckParameter2 0xffffe00004bf6028     BugcheckParameter3 0xbe200000     BugcheckParameter4 0x2110a     SleepInProgress 0     PowerButtonTimestamp 0     BootAppStatus

0

 

Screen z programu BlueScreenView: 

 

4h8pz9.jpg

 

Specyfikacja laptopa: 

 

Specyfikacja:  

Dodam, że wszystkie sterowniki zostały uaktualnione, Windows także do 8.1

Problem się nasilił. Jak do tej pory wyskakiwało raz na parę dni, tak wczoraj wyskoczyło 4 razy. 

Sprawdź na samym zasilaczu bez baterii.

 

Daj screen ze smart dysku z HD Tune, opcja health.

 

No i złe wieści?

 

http://www.reviversoft.com/pl/blog/2013/09/a-guide-to-the-whea_uncorrectable_error-blue-screen-of-death/

 

Jeśli faktycznie wymieniono płytę główną? problemu trzeba szukać w pozostałych elemetach.

Laptop działa cały czas bez baterii.

 

 

Zanim zabrali sugerowali jeszcze problemy z ramem. Przeprowadziłem MEMtest jednak nic nie wykazał. 

Dysk też mocno podejrzany i trzeba wgrać czysty system + podstawowe sterowniki na inny sprawny dysk i test laptopa.

 

Temu dyskowi zrobisz scanowanie powierzchni MHDD i wrzucisz zdjęcie po pełnym przebiegu.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/

 

C8 wskazuje na problem z powierzchnią dysku.

OB - coś się dzieje z mechaniką dysku.

Czyli te bluescreeny mogą być spowodowane przez HDD? Można to skanowanie MHDD zrobić za pomocą usb czy jedynie przez płytkę? 

Zrobię to może w przyszłym tygodniu, aktualnie średnio z czasem, sesja za pasem ;) 

 

Wszystko możliwe, najlepiej test z CD. Jak nie ruszy, na czas testu w biosie kontroler dysku przestaw na IDE lub podobnie (nie ahci).