Lenovo Y580, NVIDIA GeForce GTX 660M - pikselizacja i wyłączanie gry

Witam.

 

Posiadam laptop Lenovo Y580 z procesorem Intel core i5 i kartą graficzną od nvidia.

 

Właściwie odkąd pamiętam przy bardziej obciążających pracach na ekranie pojawiają się niechciane artefakty/pixelizacja. Nie wiem dokładnie jak to określić, dlatego daję przykład na screenie (Kiedyś musiałem zmontować na nim [laptopie] krótki filmik i podczas renderu wyskakiwało takie coś. Wtedy skopiowałem program na PC i wyrenderowałem bez problemu).

 

Generalnie przy codziennej pracy nie przeszkadzało mi to, więc nic z tym nie robiłem, ale dzisiaj kupiłem sobie grę (This War of Mine), która przecież nie jest jakąś super wymagającą gierką, a przy starcie pojawiają się identyczne pixele jak przy renderze w załączniku. Przy starcie, bo jak tylko próbuję uruchomić rozgrywkę program albo się wiesza, albo pojawia się blue screen…

 

Walczę z tym już od kilku godzin. Na różnych forach różnie radzili - jedni proponowali zainstalować starszy sterownik, bo rzekomo właśnie najnowsze powodują takie problemy, drudzy kazali zainstalować wersję beta sterowników, itd. itp. Próbowałem już wielu opcji, nic nie pomogło, dlatego postanowiłem zasięgnąć porady tutaj.

 

A zakładam ten wątek również dlatego, że przecież kupowałem tego laptopa z myślą, że będę mógł od czasu do czasu na nim pograć, albo zrobić coś bardziej zaawansowanego od włączenia facebook’a… Na YouTube widzę, że ludzie grają na tym modelu w Battlefield’a 4 lub inne dość duże gry, a ja mam problem przy ‘This War of Mine’, która nie ma dużych wymagań.

 

Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Ktoś potrafi mi pomóc?

 

Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

 

post-230214-0-33581300-1419190443_thumb.

DejwidKDK, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

 

Może karta się przegrzewa?

 

Sprawdź pod obciążeniem w HWMonitor, GPU-Z.

 

Może uszkodzona?

 

A plan zasilania jak masz ustawiony?

 

To samo dzieje się na samej baterii i zasilaczu bez baterii?

Cóż, dla wszystkich, którzy zajrzą tutaj z podobnym problemem polecam zaktualizować BIOS. Dla Lenovo Y580 z tej, oficjalnej stronki: http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/ideapad-y580?c=1 I nie sugerować się, że jest napisane, że to sterownik pod Windows 7… Mam 8.1 i mi pomogło. :slight_smile: