Lenovo Y580 W8 - problem z płynnością


(Gamemaniacpl) #1

Witam. Od roku posiadam laptopa Lenovo Y580.

 

Parametry:

Intel Core i5-3230M CPU @ 2.60GHz  2.60GHz

4,00 GB Ram

64-bitowy system operacyjny Windows 8.1

GeForce GTX 660M - 2 gb

SCSI\DiskATA_____ST1000LM024_HN-M0001

 

Ogólny problem jest taki, ze na początku komputer śmigał całkiem ok, nie było jakichś większych zmułek w grach. Teraz muszę przyznać, że dopadł go ogromny muł. Czy to podczas gier (Diablo 3, srednio 20 FPS, CS:GO 20FPS, Wiedźmin 2 15 FPS Max), czy podczas normalnego uzytkowania.

W tym momencie, mam odpalona przegladarkę i Nvidia GeForce Experience. Zużycie procesora 2%, Pamięć 44%, dysk 0-5% choć kilka razy wyrwało mu się nawet do 98%, nie wiem dlaczego. Jakie informacje moge jeszcze dostarczyć dla łatwiejszego rozwiązania problemu.

 

Proszę o jakieś porady, sugestie co do zoptymalizowania pracy.

 

Z góry dziękuje.


(IPSEN) #2

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/bb963902.aspx -po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka


(Leoncio) #3

Po pierwsze najnowsze sterowniki. Dwa sprawdź czy w tym czasie nie są uruchomione jakieś uslugi które żrą procka i czy nie właczają sie jakieś zaplanowane zadania typu defragmentacja dysku, konserwacja, indeksowanie itp.


(Gamemaniacpl) #4

Bardzo proszę plik:

http://sendfile.pl/175270/AutoRuns.arn

 

Sterowniki staram się często aktualizować poprzez Windows Update + GeForce Experience, wiec myślę, że z tym jestem akurat na bieżąco. A co do usług to przyjrze się następnym razem.


(IPSEN) #5

Uruchom autoruns jako administrator


(niezDarek) #6

Defragmentacja dysku, wyczyszczenie rejestru i dysku programem typu ccleaner, przeskanuj partycje antywirusem


(Gamemaniacpl) #7

Defragmentacje mam robioną automatycznie, ccleaner regularnie, dodatkowo uzywałem ostatnio AdwCleaner + MBAM.

 

Sprawdziłem też program HDTune, Średnia temperatura dysku wg. tego programu to 50-56*C, a w zakładce Health, w opcji Calibration Retry Count mam podświetlonią linijke na żółto z komunikatem “warning”. Wartości: current - 100; worst - 100; treshold - 0; data - 96.

 

Zauważyłem znaczną poprawę szybkości uruchamiania się systemu i ogólnej płynności, ale też nie do końca. Pograłem kilka minut w jakąś gierke przeglądarkową korzystającą z flash playera i po kilku minut zaczely sie scinki i utrata płynności. W Diablo 3 tez minimalna poprawa, ale wystarczy małe zamieszanie i FPSy leca ponizej 25, przy chaosie spadaja nawet do 5-10 fps co jest strasznie irytujace. Hearthstone to samo. Co jakiś czas z niewiadomych powodów zaczyna go ścinać i traci płynność. Pamiętam, że kiedyś chodził elegancko bez żadnych zmułek i ścinek.


(IPSEN) #8

Odinstaluj na chwilę MBAM-sprawdz jak będzie,potem można ponownie zainstalować

 

 Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(Gamemaniacpl) #9

Po ok 2h gry:

http://sendfile.pl/175487/crystaldisk-rzuan.png


(IPSEN) #10

Temperatura dysku wysoka

OB-prawdopodobnie problemy z mechaniką dysku

BF-upadek, wstrząsy ,wibracje

C8-błędy zapisu,problem z powierzchnią dysku

 

Poproś kolegów z działu-http://forum.dobreprogramy.pl/hardware-sterowniki-f18/-o analizę