Lenovo y70 Touch problem z dyskiem

Witam, pod czas grania zawiesił mi się laptop. Wyskoczył niebieski ekran, po czym wyskoczył kolejny niebieski ekran z procentami naprawy i pod czas “naprawy” resetował się laptop i już system nie chciał wystartować. Wyskakuje “error loading operating system” przy włożeniu płyty z systemem wyskakuje komunikat “brak dysków” w biosie dysk pokazuje po wyjęciu dysku z laptopa i podpięciu go do komputera czyta dysk, ale zamiast 1000gb pokazuje, że mam 150gb na tym dysku. Po pobraniu różnych programów do naprawy dysków i “sektorów” w dysku nie chce mi wystartować żadna płyta z programem oprócz systemowej po włożeniu płyty z programem wyskakuje tylko komunikat “error loading operating system” proszę o pomoc i z góry dziękuję :slight_smile:

Podepnij ten dysk do innego komputera i pokaż okno Partycje programu DMDE, po wybraniu tego dysku w Urz Fizyczne DMDE.
DMDE
GUI for Windows
http://dmde.com/moredownload.html

Proszę.

Napisz co robiłeś z dyskiem. Jak jest podpięty do komputera?
Ograniczałeś jego pojemność? Czym?
https://www.hdsentinel.com/download.php
Pobierz, rozpakuj i uruchom
Hard Disk Sentinel Professional Portable v5.20 (ZIP)
Pokaż SMART tego dysku.

Robiłem tylko to co napisałem nic więcej

Podpięty jest Kablem “Sata”

tak to wygląda :slight_smile:

Pokaż okno Zarządzanie dyskami z podpiętym dyskiem z laptopa.
Jak jest widoczny ten dysk w Bios (chodzi o pojemność) ?

Podpięty dysk w laptopie jest widoczny w biosie, co dokładnie pokazać?

Dysk jest widoczny w DMDE jako dysk o pojemności 512 bitów. Chciałem się dowiedzieć jaką pojemność dysku widzi BIOS, oraz jak jest widoczny w Zarządzanie dyskami
Prawy myszy na Ten komputer > Zarządzaj > Zarządzanie dyskami
pokaż to okno

Dysk WD jest widoczny w Bios Lenovo y70.
Jest to niezwykle inspirujące, lecz miał być podpięty do komputera stacjonarnego, jak widać na zdjęciu z postu #5
W zarządzaniu dyakami stacjonarki dysk jest NIEWIDOCZNY, lub nie był podłączony.
Jeśli to jakaś zabawa, to ja mam dosyć.

Nie znam się za bardzo ma tym… myślałem że chodzi o pokazanie dysku w laptopie czy jest widoczny, wrócę do domu to podepne go pod pc i zrobię zdjęcie i pokaże co i jak. Na zdjęciu nr 5 dysk właśnie jest widoczny to jest dysk “D” tak czyta ten mój dysk na pc. Po odpieciu dysku z pc nie ma “dysku D” nie wiem dlaczego czyta go jak by to była partycja.

Nie przekładaj dysku z laptopa.
Na sprawnym komputerze pobierz i wypal (nagraj rufusem pena) płytę
HBCD zestaw programów diagnostycznych + Mini WinXP
http://www.hirensbootcd.org/download
Podepnij do Lenovo bootowalny nośnik z HBCD(CD, pen?)
Uruchom laptop kl. Novo > Boot Menu - wybrać napęd z HBCD
W oknie HBCD :
Dos Programs> Hard Disk >HDAT2
Wybrać dysk
Wyświetli istniejące dyski ich pojemność > Zdjęcie na forum.

O to chodziło?

Błąd ładowania HDAT2.
Sprawdź czy załaduje ViVard, lub MHDD i jak widzi Dysk. Zdjęcie.

Dysk chyba definitywnie uszkodzony. ViVard podaje pojemność 0GB, LBA 1.
Ostatnia szansa. Ustaw kontroler SATA w BIOS w tryb IDE, jeśli taka możliwość istnieje i uruchom MHDD. Pokaż okno po wyborze dysku.
Wszystko wskazuje iż odzysk danych możliwy jedynie w serwisie HDD.
I tanio nie będzie.

Zaraz to sprawdzę, czyli jeżeli to nie przejdzie to jedynie kupno nowego dysku rozwiąże sprawę? Czy da się może to jakos przeskanowac programem do naprawy dysków czy tam sektorów?

Było ustawione na “ide” w tym 2 ustawieniu nie pokazuje dysku żadnego