Lenovo y730 wymiana dysków na ssd, problem z wejściem do biosu

Witam!
Postanowiłem samodzielnie wymienić dyski w konfiguracji producenta modele:
-970 Evo Plus
-860 Plus

Procedura się powiodła, niestety przyciskiem nuvo nie mogę odpalić biosu, żeby zmienić priorytet bootowania z pendrive, zainstalować system.
Gdy wróciłem do konfiguracji producenta system działa i przycisk nuvo działa.
Po zostawieniu standardowego dysku sata i zmianie dysku na standardowego na 970 evo plus, historia się powtarza, nie mogę przyciskiem nuvo odpalić systemu.
Po zostawieniu standardowego dysku m.2 i zmianie dysku ssd na 860 plus historia podobna jak wyżej. Nie mogę wejść do biosu.
Powróciłem do standardowej konfiguracji dyskowej i wszystko wróciło do normy działa system i działa wejście do biosu.

Co robię nie tak?

Pozdrawiam
pinio150

Przycisk jest powiązany z oprogramowaniem Onekey Recovery na ukrytej partycji i wywołuje menu m. in. z opcją wejścia do BIOSu.
Nie działa, bo nie znajduje na dysku odpowiedniego pliku efi lub jeżeli klonowałeś to adresacja UUID się nie zgadza i nie startuje.

Spróbuj kombinacji FN+F2 lub samo F2, albo F1, albo w niektórych F12.

Teraz jestem na standardowych dyskach. Wymienić wszystkie dwa 860 i 970?

Spróbuj kombinacji FN+F2 lub samo F2, albo F1, albo w niektórych F12.

ktoś miał taki przypadek? Próbowałem F1, F2, a ile to muszę trzymać sekund? Albo za krótko trzymam albo zły przycisk.

Na którym dysku jest system?

Mam znowu wymienić wszystkie dyski bez pewności, że te ww rozwiązania zadziałają ?

Najprościej mi jest dołożyć dysk 970 m.2 spróbuje w ten sposób, bo najłatwiej wrócić mi wtedy do konfiguracji standardowej. Wtedy komputer działa.

Przy włączeniu od razu spamuj klawiszem/ami naciskając wielokrotnie.

Hej,

Ewentualnie może też być przycisk Del. Po włączeniu komputera trzeba szybko naciskać.

Pozdrawiam,
Dimatheus