Lenovo Yoga 300, Windows 8.1 / 10, powolne działanie

Siemka,

Nie wiedziałem gdzie za bardzo ten temat umieścić. Jak źle to proszę o przeniesienie.

Mam pewien problem. Otóż jakieś pół roku temu kupiłem sobie laptopa jak w temacie. Od początku w sumie chodził on “mulaście”. Zacinał się, jak włączyłem jakąś aplikację, potrafiła ona się uruchomić dopiero po 15 sek od kliknięcia. Myślałem, że to normalne, taki mały laptop i wgl. Jednak wczoraj się zdenerwowałem i zaktualizowałem go do Windowsa 10. Chodzi trochę lepiej, ale jest to samo.

W menadżerze zadań czasami mam użycie dysku 99 - 100%. W załączniku zamieszczam screenschota z HDTunea (SMARTY). Skanowanie w HDTune pod względem bad sectorów jest w trakcie.

Czy nie sprzedali mi laptopa z uszkodzonym dyskiem twardym? Już raz tak miałem. Było to parę lat temu. Jeszcze laptopy były sprzedawane z Windows 7. Wtedy jeszcze byłem za głupi żeby to sprawdzić, ale dysk miał 3/4 bad sectorów :slight_smile: Wymiana dysku pomogła.

Proszę o pomoc :slight_smile:

screenschot.png

Pokaż systemowy Menedżer zadań-> Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum.

Pokaż resztę parametrów -od C2

Dodatkowo pokaż log z autorunsa,wyłączymy zbędne programy i usługi działające w tle

Uruchom- Autoruns-jako administrator,po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

Link do autoruns: http://www12.wyslij-plik.pl/pokaz/805456—vwcw.html

Screeny w załączniku. Wyłączyłem indeksowanie dysku i automatyczną defragmentację i teraz raczej nie spotykam dysku 100%. Ale zawsze najwięcej zajmuje proces System i skompresowana pamięć.

Martwi mnie jednak ta wartość w SMARTach co jest na żółto.

Dodam jeszcze, że zainstalowałem Windows 10 na ok 10 letnim PC, z dołożonym tylko RAMem do 4 GB i system chodzi wyśmienicie. A laptop co ma pół roku, muli się.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Uruchom autoruns jako administrator

 Zakładka-Logon-odznacz: AutoStartTransition , LENOVO.TPKNRRES , OneKeyOptimizer , PhoneCompanion    Lenovo , HarmonyPicks    Lenovo, HarmonySetting    Lenovo , SunJavaUpdateSched , OneDrive , Google Chrome    Google Chrome Installer , Microsoft Windows    Windows Mail x2

Zakładka-Services-odznacz: AdobeARMservice , gupdate , gupdatem , Lenovo EasyPlus Hotspot , Lenovo OKO Service , Lenovo Settings Service , Lenovo System Agent Service , LenovoPAWDService , LenovoSetSvr , Microsoft Office Groove Audit Service , odserv , OKOControlSvc , PG_Service_Launcher , PGService, WdNisSvc , WinDefend    ,WMPNetworkSvc ,

Zakładka-Scheduled taks-odznacz: odznacz wszystko oprócz  avast! Emergency Update

Zakładka-Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

Uruchom ponownie komputer, jakby coś nie działało to zaznacz z powrotem

Dysk jest w dobrym stanie

Weś pod uwagę że tu masz system preinstalowany ze śmieciami od lenowo

najlepiej by było jakbyś zainstalował czysty system bez dodatków producenta

Dzięki za pomoc. Laptop chodzi lepiej.

Chętnie bym przeinstalował system na czysto, bez śmieci, ale pewnie stracę gwarancję.

Dzięki za pomoc. Laptop chodzi lepiej.

Chętnie bym przeinstalował system na czysto, bez śmieci, ale pewnie stracę gwarancję.

Jak masz partycje recorvery to można w każdej chwili przywrócić system tak jak było na początku przy kupnie.W twoim logu jak zobaczyłem to  się za głowę złapałem jak teraz producenci sprzętu wciskają swój syf, który pracuje w tle i zabiera cenne zasoby systemowe

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows update-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone .Windows update- uruchamiaj raz na tydzień, pobierz aktualizacje i ponownie wyłącz, to go też odciąży 

Jeszcze możesz wywalić avasta,i  zainstalować lekką  -Panda-Free-Antivirus

Na koniec defragmentacja  dysku

Ok. Dzięki Ci bardzo za pomoc :slight_smile:

Temat do zamknięcia.