Lenovo Z51 - sam obraz zawiesza się we wszystkich grach

Witam, od 12.2015 posiadam laptopa Lenovo z51-70:
Win 10 64bit
dysk HDD 1TB
i7-5500U 2,4 GHz
Radeon R9 M375
8GB RAM

Od niedawna napotykam taki problem we wszystkich grach (od DSJ4, PES2018, po Forza Horizon 3 i inne): po około 15-20 minutach grania sam obraz nagle się zawiesza natomiast dźwięk słychać i gra nadal działa (słychać jak reaguje na sterowanie itd.). Komp normalnie reaguje na ctr+alt+del lub alt+f4 i mozna w ten sposób wyjść z gry do pulpitu bez potrzeby resetowania.
Reinstalowałem sterowniki od karty graf, na czysto, używałem ddu, instalowałem starsze stery, instalowałem najnowsze od amd - nic nie pomaga. Przeskanowałem dyski różnymi antivirami, antiadware, antimalware itp w poszukiwaniu różnych badziewi - pousuwałem co trzeba, nadal to samo. Poczyściłem dyski z niepotrzebnych programów, ccleaner, rejestr, powyłączałem wszystko co niepotrzebne z Autostartu - nadal to samo.
Nie mam pomysłów już co robić i gdzie leży wina, chociaż jak sądzę, po stronie karty graf. bo zawiesza się tylko obraz.

Może ktoś będzie potrafił pomóc :slight_smile:

Pozdrawiam !

Zrób testy obciążenia grafiki np:OCCT

Włączyłem test GPU w tym OCCT, po chwili wywaliło błąd i “blue screen” z komunikatem ‘Kod zatrzymania: THREAD STUCK IN DEVICE DRIVER’.

moze to cos ci pomoze https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3356578.html