Lenovo Z510 nagła śmierć baterii i spowolnienie laptopa

witam, 

Posiadam Lenovo Ideapad Z510 grafika 740M procek i7 dysk 1TB. Około 3 dni temu bateria w moim laptopie z dnia na dzień przestała działać. Zawsze używam laptopa podpiętego pod ładowarkę ale tym razem włączyłem bez po 30 min laptop się wyłączył a po ponownym uruchomieniu mruga non stop czerwona kontrolka a bateria ma na wskaźniku 0% (bez ładowarki już nie ruszy ). Normalnie nie przejąłbym się tą baterią ale wraz z jej śmiercią wydajność laptopa spadła 4x. Wnioskuję po czasie uruchamiania aplikacji i samego laptopa laptop łapie lagi, ale co jeszcze dziwniejsze laptop nie jest w stanie się teraz nagrzać celowo odpaliłem grę żeby zobaczyć wydajność, gra się tnie a laptop jest zimny wręcz a wcześniej na tej grze był cały ciepły i ładowarka również. Bawiłem się z trybami zasilania itp. nic nie skutkuje. Czytałem że w tym laptopie to częsta przypadłość. I teraz moje pytanie: Czy jest możliwość abym sam zdołał go naprawić tzn przywrócić jego wydajność do takiej jak była. Laptop mi jest cały czas potrzebny pracuje non stop na ładowarce, chciałbym jeżeli się da wyłączyć baterię w biosie (ale nie widzę takiej opcji). 

PS: Nie używam programu od lenovo energy managment, dziwi mnie też że ładowarka nie osiąga wysokich temperatur, czy może to być awaria zasilacza?

Niby są jakieś cuda wianki z zamrażarką regenerujące baterię (lata temu było to dość popularne, ostatnio nie widziałem żeby ktoś wspominał, zamiennik wydaje się lepszą opcją), ale na pewno nie w 100% i musisz sprawdzić czy na taki typ ogniwa to podziała.

mówię o tym że nie chce inwestować w tego laptopa wole korzystać bez baterii bo nie jest ona mi do niczego potrzebna

Jeśli nie używasz laptopa na to bym nie wymieniał baterii ale też z drugiej strony chroni laptopa przed przepięciami itp…

Ten model ma baterię  zabudowana na stale. Lenovo ma wpadkę z  tymi laptopami bo co rusz padają w  nich baterie  z powodu niefortunnego umieszczenia tych bardzo blisko grzejących się układów - pada  jedno ogniwo i cala  bateria trup. A dodatkowo gwarancja na  baterię to tylko rok… Wysyłałem takiego laptopa do Lenovo i dostalem po przepychankach z  nimi zwrot pieniędzy z  tym że  tam było jeszce  3 tygodnie  gwaranacji na  baterię. Można wyciągnąć baterię ale licz się z  tym że  będziesz  musiał odinstalować wszelkie lenovo battery coś tam jak i ms acpi a  i jak masz  dużego pecha  to Bios  ci nie  pozwoli uruchomić kompa …

nie używam wgl wyżej wymienionych kupiłem laptopa czystego bez systemu i sam go robiłem po za tym jeżeli nic się nie da zrobić laptop po świętach idzie w odstawkę 

mam pytanie: jak wyłączyć ACPI za każdym razem jak robie uninstall instaluje się samo z powrotem 

A na co ci to. Żeby zepsuć system?

już jest zepsuty :slight_smile:

Tym bardziej nie widzę sensu w tym zabiegu. Wystarczy usunąć baterie to po pierwsze. Po drugie, format zanim zaczniesz majstrować z hardware

nie rozumiesz. Jeżeli rozkręce tego laptopa to strace gwarancje

A bez acpi możesz go co najmniej usmarzyć

To czemu nie oddasz do serwisu?