Lenovo z560 Windows 7 Nie włącza się

Dzień dobry,

 

Podobne tematy są poruszane w sieci, a pozwoliłem sobie zapytać ponieważ mój problem ma jedną znaczącą różnicę.

Komputer włącza się do momentu ładowania logo WIndows, ale nie pokazuje już “Zapraszamy” tylko od razu jest czarny ekran i biały kursor. Żadne klawisze nie odpowiadają.

Jestem laikiem, bardzo proszę o pomoc i dzięki z góry za pomoc.

Jak sytuacja w trybie awaryjnym? Jeśli w tym trybie także komputer by nie startował, to najpewniej uszkodził się system. Sprawdź też opcje ostatniej znanej dobrej konfiguracji, najlepiej przed sprawdzeniem trybu awaryjnego.

Nie mogę włączyć trybu awaryjnego, nie mogę włączyć trybu awaryjnego z paskiem. W każdej opcji dzieje się to samo. Jeśli to uszkodzony system, to rozumiem, że mogę odzyskać dane z dysku? Co powinienem zrobić? Nagrać płytę z Windowsem i włożyć ją do stacji dysków?

Dane możesz skopiować np. z poziomu Linuksa LiveCD. Możesz pobrać np. Linuksa Ubuntu czy Mint i za jego pomocą zyskasz dostęp do dysku. Instalować go nie musisz. Ewentualnie możesz skorzystać z płyty instalacyjnej windows vista lub nowszy i wykorzystać środowisko WinPE. http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/18279-naprawa-windows-7.html W kroku 6 wybierasz Wiersz poleceń i wpisujesz w nim notepad. Poprzez menu Plik > Otwórz zyskasz dostęp do dysku. Postępu kopiowania nie będzie jednak widać w tym trybie (musisz obserwować kontrolki dysku/pendrive).