Lenovo z710 black screen

Witam,

Mam problem z Laptopem lenovo z710 sytuacja wygląda następująco.

Laptop został wyłączony normalnie po ponownej próbie włączenia nie odpalił się “zero reakcji”.

Laptop został rozebrany i wyjąłem baterię z pł.głównej oraz rozładowałem ją po przez przycisk power

Laptop po tym się odpalił nomralnie zalogowałem się do systemu po czym ukazał mi się pulpit i czekałem na załadowanie się aplikacji jak się włączył skype to laptop się zawiesił “freez” nic 0 reakcji więc powerem został wyłączony i już nie wstał znów 0 reakcji diody sie nie swiecą.

Potem ponowne próby z baterią na pł.głównej dawały efekt “black screena” czyli diody sie swiecą ale czarny ekran nie dały skutku kombinacje z wyjmowaniem dysku/ pamięci ram też nic nie dawały przekładki z pamięcią ram wkładanie innej z innego laptopa.

Co jakieś 20-30 prób wystartuje i czasem dojdzie do logowania a czasem tylko bios sie załaduje i freez.

Zauważyłem też, że jak sie odpali i zawiesi to po wyłączeniu go powerem już nie włącza się w ogóle i trzeba wyjmować baterie z pł głównej dzięki czemu jest ten efekt włączonego laptopa ale z czarnym ekranem(monitor podłączony tez czarny) wiatrak się kreci diody sie palą.

Podejrzewam, że to karta graficzna ale nie jestem pewien.

Opłaca się ją nagrzewać lutownica na ciepłe powietrze czy już kaput ?

To karta graficzna lub mostek na płycie głównej.

Jeśli nie było artefaktów na ekranie to może czyszczenie układu chłodzenia i wymiana pasty termoprzewodzącej lub i termopadów.

No niestety tym sprawdzaniem mogłeś dodatkowo dokonać większych uszkodzeń… 

Jeśli chcesz się bawić nagrzewnicą to może najpierw zorientuj się w kosztach nowej płyty głównej do tego modelu… :wink:

 

Dokładnie czym w moim sprawdzaniu mogłem dokonać większych uszkodzeń (pytam z ciekawości)

Układ chłodzenia został wyczyszczony, laptop ma rok z paroma miesiącami więc wątpię by pasta była zła.

Pł.główna jak szukałem po googlach to tylko używki i za granicą po 200$+

i na allegro za 920 uzywka

No to chyba gwarancja 24m-ce obowiązuje ?

Jeśli nie, to zgłoś się do sklepu i reklamuj jako niezgodność z umową (masz 24m-ce rękojmi gwarancja jej nie wyklucza).

TYLKO JUŻ NIE OTWIERAJ GO… I NIE MÓW ZEŚ TO ROBIŁ - JEŚLI NIE MA USZKODZEŃ MECHANICZNYCH Z ZEWNĄTRZ TO MOŻE PRZEJDZIE TEN SPOSÓB…