Lenovo z710 nie działa opcja turbo boost

Witam parę dni temu kupiłem laptopa w/w z procesorem i5-4210m 2,6 bez systemu operacyjnego. Wgrałem win 8.1 oryginał + dołączane sterowniki do laptopa i nigdzie nie mogę znalesc turbo boost’a który powinien podkręcić ten procesor do 3,2. Gdy próbowałem ściągnąć intel turbo boost wyskakuje mi komunikat ze mój procesor nie jest obsługiwany również nie mam takiej opcji w biosie 

http://www.x-kom.pl/p/205675-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i5-4210m-8gb-1000gb-dvd-rw-win81-gt840m-fhd.html

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

 

Po drugie, przypomnij sobie co to są znaki interpunkcyjne i dokonaj niezbędnej korekty postu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Ten procesor nie obsługuje turboboost a w laptopach bios jest zazwyczaj zablokowany i nie ma dostepu do wielu funkcji

To jaki w końcu masz ten procek, co innego piszesz co innego wrzucasz w linku moze daj zrzut z CPU-Z.

 

Musisz doinstalować Intel Turbo Boost Technology Monitor żeby widzieć jak procek sobie fika…

i5-420M obsługuje turboboost ale jak pisze wyżej kolega, Co ty w końcu masz? Dziwi mnie tylko skąd masz lapka z takim procesorem, chyba z Chin? Może masz 4210 a nie 420?

Tak popełniłem błąd jak pisałem nie wcisnelem 1 ale to chyba łatwo się domyślić ze ktoś się pomylił gdy podał wam pełną specyfikacje. Tak mam procesor  I5 4210M 2,6 3,2 w trybie turbo bost do którego nie mogę znalesc zadnego sterownika i nie wiem jak to odblokować.Tu jest scernshoot 

Jest zablokowany przez producenta w biosie. Można to odblować wgrywajac bios z odblokowanymi funkcjami.

aktualizacja biosa nic niedala

Ściągnij sobie program ThrottleStop i tam sobie włącz na maksa.