Lenowo Yoga Windows 10 problem z uruchomieniem laptopa

Witam, laptop sie sam wylaczyl i teraz pokazuje mi informacje C:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Probowalam wszystkich opcji :frowning: i nic nie dziala.
Pomocy
Ania

Je偶eli automatyczna naprawa i przywracanie systemu nie dzia艂aja, to zostaje reinstalacja (i utrata danyc), lub zgrywanie przez Live CD i pr贸by naprawy (w tym doczytanie gdzie jest dok艂adniej problem).

Kompletnie siebjei znam na komputerach ale po obejrzeniu kilkunastu filmik贸w chcia艂am zainstalowa膰 od nowa Windows 10 z USB. niestety mam taki komunikat wi臋c nie mog臋 nic zrobic

Musisz wybra膰 opcj臋 bootowania w boot menu.

A jak mog臋 to zrobi膰? Mam opcje wej艣cia tutaj

Microsoft pisze: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance-winpc/dwindowssystem32logfilessrtsrttrailtxt-windows-10/62386946-c48b-4079-915a-f53c6e28ee1a

U偶yj wiersza polecenia systemu Windows 10 z menu opcje rozruchu.
Gdy pojawi si臋 menu Boot Options, trzeba wykona膰 nast臋puj膮ce czynno艣ci:

1. Wybierz Rozwi膮zywanie problem贸w> Opcje zaawansowane.

2. Wybierz polecenie Wiersz polecenia z listy opcji.

3. Gdy pojawi wierszu polecenia wpisz nast臋puj膮ce wiersze i naci艣nij klawisz Enter po ka偶dym wierszu, w celu jego uruchomienia:

Bootrec.exe / RebuildBcd
    Bootrec.exe / fixmbr
    Bootrec.exe / fixboot

4. Aby wykona膰 te polecenia, trzeba zna膰 litery dysku dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszem polecenia nale偶y wpisa膰 nast臋puj膮ce (ale nale偶y pami臋ta膰, aby u偶ywa膰 liter, kt贸re pasuj膮 do partycje dysk贸w twardych na komputerze):
    Chkdsk / R c:
    Chkdsk / r U:

5. Uruchom ponownie komputer i sprawd藕, czy problem zosta艂 rozwi膮zany.

Ale ja nie mam takich opcji niestety. Tylko takie:
15857604791835811399900602262965|666x500

Przywracanie systemu nie pomaga?? Mam na my艣li opcj臋 鈥淪ystem Restore鈥. Dlaczego masz wszystko in English?

Niestety nie mam mo偶liwo艣ci zrobi膰 system restore, nic tak naprawd臋 nie mog臋 zrobi膰 :worried:. Laptop byl kupiony w UK i tak ju偶 zosta艂o z angielskim j臋zykiem.

Je艣li pendrive z W10 jest dobrze przygotowany to wy艂膮cz komputer, potem wci艣nij za pomoc膮 np. spinacza do papieru tzw. 鈥淣ovo Button鈥, a potem wybierz 鈥淏oot Menu鈥. Je艣li b臋dzie tam pendrive/USB to wybierz i zobacz czy instalator wystartuje.

Gdzie jest Novo Button - instrukcja strona 11:
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/yoga_520-14ikb_ug_en_201703.pdf .

W bootmenu musisz zmieni膰 na USB czy tam CD w zale偶no艣ci z czego instalujesz.

Niestety nie mam USB do wyboru, mam tylko to

Przygotuj pendrive鈥檃 wg. mojego filmu:

U偶yj do tego Rufusa: