Lepiej jest mieć Wewnętrzne IP czy zewnętrzne IP?

Jak w temacie…

takie i takie :slight_smile:

Jasna sprawa że lepiej jest miec zewnetrzne IP, “widac” Cie wtedy bezposrednio w internecie, co oznacza np High ID w E Mule,torrentach, zakladanie serwerów gier, udustepnianie plikow przez FTP.

ja uwarzam że oba

Jak chcesz miec oba IP jednocześnie?? !!

No można zrobić tak że jestes w sieci lokalnej i masz tu wewnetrzny staly IP np 10.0.0.10

Jesli masz router to mozesz przekierowac porty ktore chcesz zeby byly widoczne z zewnatrz, np porty do gier multiplayer czy programow p2p,

uwaga, jak jestes widoczny w calosci z zewnatrz to jestes podatny na ataki.

A ja chyba mam 2 wew. i zew. już mówię

Na tej stronie wykazuje mi http://www.mojeip.org/ Zewnętrzne 84.234.38.249

A jak wchodzę w Połączenia lokalne to pisze że mam Wewnętrzne 10.0.32.3

To znaczy że mam dwa ?

To oznacza ze masz wew ip, a ip ktoree widzisz na tej stronie to ip zewn. twojej sieci…

wypadalo by sie teraz dowiedziec czy to 84.234.38.249 jest Ip zewnetrzym calej twojej sieci czy tylko twoim prywatnym…

jesli to jakas duza siec to watpie zeby ci bezwiednie dali prywatne zewnetrzne.

Oczywiście lepiej mieć zewnętrzne,ponieważ możesz zakładać serwery do gier itp,a na wewnętrznym IP nie możesz juz tego robić.

Witam mam problem bo mam internet z neostrady , mam routera , zmienne i wewnetrzne IP a chcialbym zalozyc serwer do GTA:SA multiplayer i Counter-Strike . Pomozcie mi PLS !!

Jak masz Neo to masz zewnętrzne IP przyznawane dynamicznie.

Odnośnie zapytania autora wątku:

Zalety zewnętrznego IP opisali poprzednicy, jednak ze względów bezpieczeństwa zdecydowanie lepsze jest wewnętrzne IP.

Po prostu nie widać cię na zewnątrz twojej sieci i jesteś mniej narażony na ataki spoza twojej sieci.

A wybór należy do ciebie.

Tak, ale ma router i nie umie go skonfigurować tak, aby móc stawiać serwery.

Aj tam , nie obchodzi mi zakładanie servów :stuck_out_tongue: jak chcę to sobie pogram na Lanie z kumplami :wink:

Więc jak mówi fiesta , : chyba lepsze jest wewnętrzne :wink: