Lepiej kupić ram czy Xp?

Witam

Mam Windowsa Viste , 512 ramu i ten komp wg mnie zdecydowanie nie daje sobie rady z vista

I moje pytanie rzmi tak jak w temacie: Lepiej dokupić dodatkową ilośc ramu czy spróbować wgrać XP?

Jaka reszta sprzetu ale raczej lepiej XP

Wszystko zależy od reszty konfiguracji, sama pamięć nie pomoże viscie jak masz np.: durona 900 :wink:

Po drugie też do czego wykorzystujesz kompa itp. po części wszystko na znaczenie…

No i chcesz kupić XP czy wgrać? :stuck_out_tongue: Jak go masz to po co się męczyć z Vistą?

Lepiej kupić XP, bo zauważ jak wolno ci się pewnie okna otwierają i jak komputer jest przez Vistę obciążany? RAM nie poprawi wydajności tak ogólnie, że nagle Vista będzie dwa razy szybsza, lecz by Vista nie musiała używać pliku wymiany. Bo jak plik wymiany używa to dysk twardy non-stop chodzi. Lepiej kup XP to raczej nie będzie ci brakowało RAM-u jak za dużo programów pamięciożernych nie uruchomisz.

martynka075 , podejrzewam, że nie tylko w pamięci tkwi problem, więc pomysł z XP jak najbardziej słuszny. I jeszcze jakbyś miała kolejny dylemat czy brać Home czy Professional to Home spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam :wink: