Lepiej mieć 2 gb 800 mhz czy 2.5 600 ghz

Witam

Otóż podpiąłem sobie dodatkowe ram DDR 3 512 mb 600 mhz do moich 2 gb 800 mhz, teraz mam 2.5 gb i teraz mam pytanie czy lepiej mieć 2 gb 800 mhz czy 2.5 600 ghz.

Odrazu mówie ze jak zakupiłem kompa to miałem 2gb 800 mhz

Z góry dziękuje za odp.

Pozdro

Zostaw lepiej to 2GB.

No też tak sądzę przy 800 MHz (Damy lepszy efekt 0.8 GHz) To naprawdę te 512 Ramu doda kopa temu 600 MHz:p Lepiej mieć o 200 MHz więcej mocy niż ramu

Super odpowiedzi - można prosić o jakieś sensowne powody wyższych wypowiedzi.

Wg mnie zostaw 2,5 GB RAM bo;

  1. zawsze to 0,5 GB więcej

  2. podczas normalnego użytkowania komputera nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy pracą na 600 lub 800 Mhz.

Zależy do czego się go używa. Jeśli to maszyna na serwer to trzeba policzyć ile osób ma z niego korzystać i jakie obciążenie itd, a jak do netu to 2 Gb wystarczą a moc procesora się przyda. To może być temat na długą romowę

@mozilla007

od kiedy to moc liczy się w MHz?

Moc chodziło mi o moc ale nie tę moc że moc mocna :stuck_out_tongue: Zaplątałem się chodziło o to ile proces ma mieć obciążenia :stuck_out_tongue: i jakie zadania ma wykonywać :stuck_out_tongue: A się dossali do jednego słowa :stuck_out_tongue:

Hej,

Z moich obliczeń wynika, że praktycznie wydajność po zwiększeniu, ale i spowolnieniu RAM’u, nieco zmniejszy wydajność ogólną komputera. Wystarczy zrobić szybkie i uproszczone działanie - przemnóż liczbę MB dostępnej pamięci oraz jej taktowanie taktowanie. Otrzymasz dostępną możliwą ilość MB do zaadresowania w danej jednostce czasu:

:arrow: 2,5 GB RAMu 600MHz - 2 650 * 600 = 1 536 000,

:arrow: 2 GB RAMu 800MHz - 2048 * 800 = 1 638 400.

Oczywiście dla poprawności powinniśmy przemnożyć nie przez MHz, a przez Hz, ale to mniej ważne.

W przypadku tych wyliczeń oczywiście pozostaje kwestia opóźnień poszczególnych kości pamięci - im większa szybkość pracy, tym większe opóźnienia - ale myślę, że jest to wartość na tyle marginalna, że co najwyżej oba wyniki mogą być bardzo podobne.

Jeśli chcesz się dokładnie przekonać, co będzie bardziej wydajne zainstaluj program SiS Sandra - wykonaj w nim testy pamięci RAM i sam oceń, czy dorzucenie pamięci zwiększy wydajność całego systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no głownie używam kompa do grania w gierki no i normalnego użytkowania

To lepiej zostawić te 800 MHz. Bo na tym sprzęcie to dużo gier nie pójdzie, a 2 gb całkowicie wystarczą. Takie jest moje skromne zdanie

Hej,

Więc najlepiej będzie nie dodawać RAM’u zwalniającego pozostałe moduły. A dla przekonania się, czy tak jest naprawdę wykonaj testy przy pomocy Sandry - pisałem o tym w poprzednim poście.

Pozdrawiam,

Dimatheus