Lepiej mieć zamknięta obudowe w komputerze czy otwarta?

Mam do was pytanie , cześć , czy lepiej mieć zdjętą odbudowe w komputerze czy lepiej jest mieć nie zdjiętą … Jakie są wady zdjęcia obudowy i jakie zalety… prosze was o pomoc bo nie wiem … :stuck_out_tongue: :slight_smile: czekam … z góry thx… pozdrawiam

Moim zdaniem lepiej mieć otwartą. Zaletą jest lepsza wentylacja podzespołów, a wadą otwartej obudowy jest to że na podzespołach szybciej uzbiera ci sie kurz niż przy zamkniętej…

Myślę, że jeżeli masz pasywne chłodzenie gdzieś w szczególności na grafie to powinno obniżyć temperaturę ogółem wszystkiego, ale mogę być w błędzie tak tylko logika podpowiada. Z minusów to hmm chyba tylko kwestia szybkiego kurzenia się i tego, że np. ktoś może podejść i coś grzebać w kompie.

Aha , dzięki za pomoc

jeżeli lubisz mieć dużo kurzu w komputerze, to możesz obudowę zdjąć :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Zdecydowanie zamkniętą, przy zamontowanym wentylatorze z przodu i z tyłu skutecznie schłodzi podzespoły.

Z mojej praktyki mogę ci napisać że lepiej jak jest zamknięta.

1-mniej kurzu

2-jeżeli masz wentylatory to masz lepszą cyrkulację powietrza (bo jest wymuszona i w moim przypadku około 3-4*C niżej) przy otwartej powietrze hula sobie jak chce.

Generalnie jeżeli masz zamkniętą obudowę to wentylatorami powietrze możesz kierować tak jak tobie pasuje,przy otwartej nie masz takiej możliwości,więcej kurzu i do tego przypadkiem można coś uszkodzić w kompie.

Jak masz dobrze wentylowaną obudowę (z wentylatorem zasysającym powietrze do środka) to lepiej zamkniętą mieć, natomiast jeżeli nie masz wentylatorów, a obudowa ma słabe warunki chłodnicze i zależy Ci na zbiciu temperatur kosztem kurzu, to lepiej mieć otwartą.

Zależy co robisz, ja do normalnej pracy mam zamkniętą.

Jednak przy grach otwieram budę, ponieważ mogę więcej wyciągnąć (w Carbona na średnich, 1280x960), a przy zamkniętej 800x600, low i jeszcze się czasem ścina :stuck_out_tongue:

ZAMKNIETA MUSI BYĆ

Jak jest otrarta to /cenzura/ chłodzi !!

Według teorii odkrycie boku obudowy może z powodować zakłócenie cyrkulacji powietrza zmniejszenie cugu szczególnie jeśli wiatraki masz w obudowie. Ale teoria teorią kolega sla17 , podał przykład że nie koniecznie. Najlepiej jak sam porównasz temperatury na swoim zestawie w stresie bo do samego schłodzenia po pracy komputera otwarcie obudowy obniżenie temperatur powinno być szybsze.

no popieram !!

Żadna z tego teoria. Cyrkulacja jest, albo jej nie ma. Są obudowy z takim układem. Głównie psują to zasilacze. Weźmy se duży wiatrak dmuchający do obudowy przez zasilacz. Przecież ciepłe powietrze idzie do góry. A ten wiatrak jeszcze je wpycha do środka. (większość obudów ma zasilacze u góry).

Wszystko zależy od konkretnego modelu / grafiki. Chłodzenia proca (założysz se ogromny wiatrak na proca, a potem powietrze nie ma gdzie wylecieć :slight_smile:

A co do mnie, to preferuję wiatrak pokojowy przy otwartej obudowie :slight_smile: Oczywiście, należy ustawić pod cyrkulację powietrza. Każdy otwór mile widziany. Jeśli wiatrak jest dobry to niewielka ilość kurzu będzie :slight_smile:

Chcesz sprawdzić, weź sobie plexi / jakąś szybę, przysłoń se klapę. Nadmuchaj dymu (z papierosa np). I będziesz widział jak to się ma :stuck_out_tongue:

Tylko, że wentylator w zasilaczu wyciąga ciepłe powietrze ze środka…