Lepiej mieć zamknięta obudowe w komputerze czy otwarta?

(Mariuszkowalski999) #1

Mam do was pytanie , cześć , czy lepiej mieć zdjętą odbudowe w komputerze czy lepiej jest mieć nie zdjiętą ... Jakie są wady zdjęcia obudowy i jakie zalety... prosze was o pomoc bo nie wiem .... :stuck_out_tongue: :slight_smile: czekam ... z góry thx.. pozdrawiam

(Marcinb677) #2

Moim zdaniem lepiej mieć otwartą. Zaletą jest lepsza wentylacja podzespołów, a wadą otwartej obudowy jest to że na podzespołach szybciej uzbiera ci sie kurz niż przy zamkniętej...

(system) #3

Myślę, że jeżeli masz pasywne chłodzenie gdzieś w szczególności na grafie to powinno obniżyć temperaturę ogółem wszystkiego, ale mogę być w błędzie tak tylko logika podpowiada. Z minusów to hmm chyba tylko kwestia szybkiego kurzenia się i tego, że np. ktoś może podejść i coś grzebać w kompie.

(Mariuszkowalski999) #4

Aha , dzięki za pomoc

(Knivert) #5

jeżeli lubisz mieć dużo kurzu w komputerze, to możesz obudowę zdjąć :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

(flaszer) #6

Zdecydowanie zamkniętą, przy zamontowanym wentylatorze z przodu i z tyłu skutecznie schłodzi podzespoły.

(Pixel) #7

Z mojej praktyki mogę ci napisać że lepiej jak jest zamknięta.

1-mniej kurzu

2-jeżeli masz wentylatory to masz lepszą cyrkulację powietrza (bo jest wymuszona i w moim przypadku około 3-4*C niżej) przy otwartej powietrze hula sobie jak chce.

Generalnie jeżeli masz zamkniętą obudowę to wentylatorami powietrze możesz kierować tak jak tobie pasuje,przy otwartej nie masz takiej możliwości,więcej kurzu i do tego przypadkiem można coś uszkodzić w kompie.

(Adalbert) #8

Jak masz dobrze wentylowaną obudowę (z wentylatorem zasysającym powietrze do środka) to lepiej zamkniętą mieć, natomiast jeżeli nie masz wentylatorów, a obudowa ma słabe warunki chłodnicze i zależy Ci na zbiciu temperatur kosztem kurzu, to lepiej mieć otwartą.

(sla17) #9

Zależy co robisz, ja do normalnej pracy mam zamkniętą.

Jednak przy grach otwieram budę, ponieważ mogę więcej wyciągnąć (w Carbona na średnich, 1280x960), a przy zamkniętej 800x600, low i jeszcze się czasem ścina :stuck_out_tongue:

(Progrot) #10

ZAMKNIETA MUSI BYĆ

Jak jest otrarta to /cenzura/ chłodzi !!

(hirem) #11

Według teorii odkrycie boku obudowy może z powodować zakłócenie cyrkulacji powietrza zmniejszenie cugu szczególnie jeśli wiatraki masz w obudowie. Ale teoria teorią kolega sla17 , podał przykład że nie koniecznie. Najlepiej jak sam porównasz temperatury na swoim zestawie w stresie bo do samego schłodzenia po pracy komputera otwarcie obudowy obniżenie temperatur powinno być szybsze.

(Progrot) #12

no popieram !!

(Drobok) #13

Żadna z tego teoria. Cyrkulacja jest, albo jej nie ma. Są obudowy z takim układem. Głównie psują to zasilacze. Weźmy se duży wiatrak dmuchający do obudowy przez zasilacz. Przecież ciepłe powietrze idzie do góry. A ten wiatrak jeszcze je wpycha do środka. (większość obudów ma zasilacze u góry).

Wszystko zależy od konkretnego modelu / grafiki. Chłodzenia proca (założysz se ogromny wiatrak na proca, a potem powietrze nie ma gdzie wylecieć :slight_smile:

A co do mnie, to preferuję wiatrak pokojowy przy otwartej obudowie :slight_smile: Oczywiście, należy ustawić pod cyrkulację powietrza. Każdy otwór mile widziany. Jeśli wiatrak jest dobry to niewielka ilość kurzu będzie :slight_smile:

Chcesz sprawdzić, weź sobie plexi / jakąś szybę, przysłoń se klapę. Nadmuchaj dymu (z papierosa np). I będziesz widział jak to się ma :stuck_out_tongue:

(majcovsky) #14

Tylko, że wentylator w zasilaczu wyciąga ciepłe powietrze ze środka...