Lepiej phpBB3 czy by Przemo?

Planuję zrobić forum gsm na czym lepiej? phpBB3 czy 2 by Przemo?

phpBB by Przemo jest zbyt przeładowane. phpBB3 jest zbyt trudne w obsłudze. Polecam MyBB. (http://www.mybboard.net)

juz zdecydowalem. phpbb3. orientuje sie ktos ile transferu to “zżera” ? takie srednie forum 3000 uzytkownikow :smiley:

phpBB3 - nowsze, lepiej zabezpieczone.

Transferu po ilości użytkowników nie obliczysz. Wystarczy, że do “pustej” strony dodasz kilka obrazków, a jej rozmiar wzroście kilkakrotnie.

Zdecydowanie polecam Phobb3. Nigdy nie lubiłem by Przemo bo jest zbyt przebajerowane i 90% bezpłatnych for się na tym utrzymuje. Ten skrypt kojarzy mi się z totalnym barakiem profesjonalizmu.

Phpbb3 mam od kilku dni i jestem zadowolony. Bardzo podoba mi się wygląd, profile po prawej stronie itp, czyli to co na Tym forum :slight_smile:

Nie wiem czy czasami nie zeżre to zbytnio transferu, jeżeli okaże się zbyt chłonne to wrócę do SMF, bo SMF jest 100x lepsze od tego przema…

Pozdrawiam

Jeśli decydujesz się tylko na wyborze z dwóch wymienionych skryptów, zdecydowanie lepiej wybrać phpBB3. Skrypt jest bezpieczniejszy, posiada lepsze wsparcie i szybszą reakcje na wykryte luki, panowie z phpBB mocno wzięli sobie do serca okryte złą sławą phpBB2. Dodatkowo do skryptu znajdziesz wiele modyfikacji których cały czas przybywa, wygląd też nie jest niczego sobie. Pszemo to jeden wielki kombajn podatny na wiele bugów, a dzięki tak ogromnej popularności stał się ulubionym kąskiem do psucia. Zbyt wiele niepotrzebnych modyfikacji na starcie, ciężkie modyfikowanie w celu dodania innych funkcjonalności + przy dużym ruchu i społeczności okazuje się zabójcą serwerów. phpBB3 w tym przypadku jest zdecydowanie lżejsze, ponadto dowodem pracy phpBB3 masz to oto forum.

Dodatkowo nie każdy hosting cieszy się z obecności Przema na swoich maszynach.

A jaki do tego hosting wybrać? Planuję zakup www.linuxpl.com W1GB - 1000 MB pojemności

  • 10 GB transferu / miesiąc

wystarczy?

Jeżeli chcesz, aby Twoja baza wylądowała na rapidshare, to weź :).

wylądowała na rs to znaczy? / jaki inny polecasz?

linuxpl.com to bardzo dobry hosting.

Może ma czasem pady, ale nie ma hostingu, który nie pada.

A o tym czy Twoja baza wyląduje w rs też bardzo zależy od skryptu.

Zobacz jeszcze: netmark.pl, proste.pl, iq.pl. :wink: