Lepsza jakość dźwięku - sterowniki lub equalizer

Witam. Poszukuję jak najlepszego darmowego oprogramowania, które polepszy jakość muzyki oraz dźwięku w grach. Rozbudowany equalizer z ustawieniami na dany gatunek muzyki itp. Posiadam słuchawki Sony MDR-XD100.

karta dźwiękowa : Reladek HD audio output

Equalizer jest zdaje się wbudowany w sterowniki do Realtek’a (przynajmniej pod Windows) z możliwością wczytywania gotowych ustawień i zapisywania własnych.

Jeśli chcesz polepszyć jakość muzyki oraz dźwięku to kup lepszą kartę dźwiękową, bo wydaje mi się, że żadnym oprogramowaniem się tego zrobić nie da.

Jest taki-poprawia jakość dźwięku.Nazywa się SRS-część tego jest w WMP.Program jest płatny,ale chyba jest w wersji trial(na 30 dni).

http://www.srslabs.com/

Nie krzycz, popraw, opcja EDYTUJ.JNJN

Nie ma co próbować z kartą Realtek. Jest to takie dziadostwo, że szok. Szumy elektroniki i przekłamania są jak dla mnie wręcz na karygodnym poziomie. Najlepiej zrobisz jak zainwestujesz w kartę dźwiękową Asus Xonar lub ewentualnie jakiegoś Creative’a.

Mam prawie trzy lata komputer - płyta główna GIGABYTE, zintegrowana karta dźwiękowa Realtek ALC883.

Początkowo również sądziłem że “dziadostwo” i myślałem o zmianie karty.

Nie miałem dźwięku z panela przedniego - kosztowało mnie to tydzień czasu, dniami i nocami :frowning:

Nie mogłem oddać do serwisu /30 km./ ponieważ jestem inwalidą na wózku i musiałem sam sobie radzić…

Doszedłem do rozwiązania problemu :

cichy-mikrofon-t401860.html

Wystarczyło zaznaczyć v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego.

Później miałem inne problemy ale z czasem przekonałem się że ta karta nie jest zła i wystarczy tylko prawidłowo skonfigurować sterowniki.

Prawidłowa konfiguracja sterowników Realtek HD Audio.

Oprócz tego są potrzebne odpowiednie kodeki.

Za pomocą tej karty nagrywam/tworzę muzykę.

Kilka utworów :

ECLIPSE

SIGNAL

Stone

Gitarowy Song

Pamiętam Ciebie Jimi

Nagrane programami za 25 zł. na inne lepsze mnie nie stać :wink:

@XMan

A używałeś innych kart dźwiękowych? Podejrzewam, że nie, bo gdybyś miał do czynienia z porządną kartą dźwiękową to nie szerzyłbyś takich herezji. Oczywiście jeśli ma się głośniczki za 25 zł to różnicy się nie odczuje, ale na lepszym zestawie głośników (a w zasadzie to nawet na tanich 5.1 słychać różnicę) to już co innego… o dobrych słuchawkach nie wspomnę.

@kamil_w:

nie negowałem Twojej wypowiedzi, źle zrozumiałeś :wink:

Masz rację że są lepsze karty dźwiękowe, pisałem tylko co z karty dźwiękowej Realtek HD można “wyciągnąć”.

To jest mój trzeci komputer i wiem jakie są różnice.

Oprócz tego od czasu do czasu naprawiam komputery rodzinie oraz znajomym.

Odnośnie głośników to miałem kilka dobrych ale ostatnie mi wysiadły i mam tymczasowo nie za 25 zł. ale za 10 zł. Genius SP-S110.

Odnośnie słuchawek to mam kilka b. dobrych :slight_smile:

pawilonq , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif