Lepszy będzie GTX 1660 Super czy Ti?

Pierwszy (Super) ma mniej rdzeni CUDA [1408] i TMU [88], ale pamięć GDDR6 14 GHz [336.0 GB/s] a wersja Ti ma więcej rdzeni CUDA [1536] i TMU [96], ale pamięć GDDR6 12 GHz [288.0 GB/s]

PS. A może zieloni zrobią 1660 Ti z 14 GHz pamięci GDDR6 (albo da się tak podkręcić bez problemu już teraz) ??

PS.2 Monitor 900p/75 Hz

Wydajnościowo prawie identyczne, ale Super kupisz w korzystniejszej cenie.
Jeśli jednak planujesz liczyć dla FAH to kupuj tę z większą ilością rdzeni CUDA :smiley:

A wykręce GDDR6 wersji Ti na tą z Super tj z 12 na 14 GHz ??

PS. Bo wtedy biorę Ti bez namysłu…

Wersja Ti jest wydajniejsza około 3%. Aczkolwiek zaczynają się od 1200 zł, gdzie wersję Super dostaniemy około 100 zł taniej, w przyzwoitej już wersji.

Podejrzewam, że jest szansa zbliżyć się z prędkościami (bo to pewnie te same kości :wink: ), ale wątpię by dało to spektakularne różnice.

Na Passmarku twierdzą, że różnica jest w okolicy niecałego procenta :wink:

1 polubienie

Te 100 zł to dla mnie prawie nic… mam stałą pracę + dorabiam extra z dobrym wynikiem na GPW (głównie NC)… ale jeśli podkręcę VRAM wersji Ti do poziomu Super tj. 12 do 14 GHz to chyba 6 Gb starczy na mój monitor 900p/75Hz z w palcem w d… ?? No i wydajność będzie dużo lepsza ?

PS. Bajery z serii RTX 20XX mnie nie interesują ani nie przekonują w ogóle… taki sam bajer-flajer IMHO jak HairWorks czyli 30% więcej mocy za coś czego prawie/albo wcale nie widzisz:

serio? Nie miałem pojęcia, że @Gajwer to 16letnia blondynka.

1 polubienie

RayTracing (chociaż jeszcze w powijakach) robi dużą różnicę i w przeciwieństwie do HairWorks nie jest tylko wodotryskiem, ale kierunkiem rozwoju grafiki.

zamiast pić 4 piwa to wypiję 3… a zamiast pół paczki fajek spalę 1/3 i już będę miał kasę z nadwyżką nawet jak nie zarobię na giełdzie papierów wartościowych (GPW) zresztą wezmę w ratach na Monedo :smiley:

Nie lubię pisać o pieniądzach, a już o cudzych to nie znoszę. Więc zakończmy temat.

Przed wydawaniem osądów o RTX polecam zapoznać się z tytułem “Control” z wł. i wył. śledzeniem promieni.
Tyle, że RTX to od 2070 ma sens, a to nie ten przedział cenowy.

1 polubienie

Spoko… to napiszcie mi tylko tyle czy pamięci GDDR6 karty GTX 1660 Ti da się podkręcić do poziomu Super tj z 12 do 14 GHz i już wszystko co mi potrzebne będę wiedział…

Po prostu wpisz w wyszukiwarkę GTX 1660 TI Overclocking i sam sprawdź…
Pierwszy z brzegu film