Lepszy flex czy tablica? Jak zrobić dobrą animację tekstu w stylu slide?

Witam robię sobie taką prostą i przejrzystą bez udziwnień stronkę do upload plików.
Stworzyłem 3 wersję jedna operuje na div i używa display flex aby się ułożyć a druga wersja używa tablicy aby się ułożyć. Całość ma działaś płynnie i responsywnie. Dlaczego zatem stworzyłem wersję z tablicą? Dlatego ponieważ wysyłając z wąskich (rozdzielczość) urządzeń pliki, wyświetlana nazwa jest bardzo bardzo obcięta, i chciałem dodać slajdowanie nazwy do lewej strony i z powrotem. Z wykorzystaniem tablicy wyświetla mi się o jedna literka więcej, i tak powstałą wersja trzecia właśnie z tym slide effect wstawionym w tablicy.

@-webkit-keyframes smooth_slide {
    0% {text-indent:100;}
    100% {text-indent: -100%;}
}

.smooth_slide {
  -webkit-animation: marquee 2s infinite alternate cubic-bezier(0.46, 0.03, 0.52, 0.96);
  -webkit-animation-timing-function: cubic-bezier(0.46, 0.03, 0.52, 0.96);
}

Użyłem do tego powyższej animacji, niestety zależnie od długości tekstu i szerokości (rozdzielczość) ekranu czasem przesuwa się cały tekst czasami do połowy czasem dochodzi do ostatniej litery staje i wraca i takie różne anomalie.

Użyj narzędzia inspect w google chrome, to co cię interesuje to zakładka soucres i web-body.js oraz web-body.css

Jak rozwiązać ten problem?