Lepszy internet przewodowy czy bezprzewodowy?

W mieszkaniu komputer rodziców jest z sięcią Aster. Ja mam laptopa i zastanawiam sie co bedzie lepsze w mojej sytuacji. router i przeciągnąc kabel do mojego pokoju, czy poniewaz czasem w innych miejscach niz moje mieszkanie potrzebuje sieci, internet bezprzewodowy. Jesli bezprzewodowy to jaka sieć radzicie? podobno przewodowy jest zdecydowanie lepszy. a i jeszcze jedno jesli przewodowy to jaki router i czy nie ma z tym zbyt duzej zabawy ze skonfigurowaniem go, bo w tych sprawach jestem laikiem.

Przewodowy jest lepszy, sam mam laptopa i nie narzekam. Net mam wszedzie gdzie potrzebuje przez kabel albo wi-fi (z netii). Bezprzewodowe to opcja o wiele drozsza i malo efektywna bo 7mb osiaga sie tylko w paru miastach w kraju a tak zalezny od sieci GSM (GPRS,EDGE,3G) a te predkosci w porownaniu chocby z 1mb Neo to pikusie. Ja bym radzil zalozyc stalke i pod router najlepiej jakis z Wi-Fi skoro masz lapka. Polecam firme PENTAGRAM i serie Cerberus. Kazdy to gwarancja jakosci i dobrego serwisu door-to-door na 5 lat. Albo D-Link, tez znakomita marka. Na Allegro masz zasyp routerow do wyboru do koloru.

edit/ odnosnie mojego 2go zdania. chodzi o to ze wszedzie gdzie przybywam jest net przewodowy z routerami wifi :stuck_out_tongue: dlatego praktycznie mam go wszedzie gdzie trzeba :slight_smile: