Lepszy komputer do gier

Proszę o pomoc w dobraniu cześci do komputera do gier aby np w miare płynnie działa  mi gra “Farmy Symulator 15” i “Fifa 15”. W miare możliwie najniższa cena.

 

 

 

Windows XP SP 3

System: AMD Sempron Procesor 3100+ , 1,81 GHZ   , 1 GB RAM

 

Karta graficzna: NVIDIA GeFOrce FX 5200

 

Dysk: Samsung SP1654N    160GB

Cześć,

 

To co podałeś wyżej nadaje się do sprzedaży a nie modernizacji. Podaj jakim budżetem dysponujesz a ktoś złoży dla ciebie odpowiedni zestaw.

 A ile mogę za to wziąć? Gdzieś koło 1 tyś. zł.

Raczej bliżej 100 zł.

Części mogą być używane? Głownie stawiałbym w tym budżecie na używaną kartę graficzną.

 Mogą być jak najbardziej.

Napisałeś, że zestaw powinien mieć najniższą cenę, a jaki masz dokładnie budżet?

Wcześniej pisałem ze 1 tyś zł ale teraz bym za tym zeby wydać na to 500zł. Cześći używane wchodza w gre.

Procesor            - Intel Pentium G3420

 

Płyta główna      - Gigabyte GA-H81M-HD3

 

Pamięc ram       - GoodRam DDR3 PLAY 4096MB

 

Zasilacz             - Corsair VS Series 450W

 

Napęd               - Asus DVD

 

Obudowa          - Zalman T4

Dysk twardy      - WD 1TB

 

Wychodzi 1174 zł + koszt karty graficznej. Aby obniżyć koszty wybrałbym tańszy zasilacz, mniejszy dysk twardy (różnica względem 1TB jest zbyt mała, aby to był sensowny wybór)

  • karta graficzna używana np. HD7770 . Cena wykracza poza budżet, miałbyś zestaw oparty na nowej platformie wystarczającej do gier podanych w 1 poście oraz na inne bardziej wymagąjące gry.

 

Do 500 zł ciężko złożyć dobry zestaw nawet składający się z kilku używanych części. Przemyśl zestaw który złożyłem ;) Jeśli nie będziesz chciał wydać takiej kwoty, to będzie się trzeba bardziej zastanowić nad używanymi i starszymi częściami.