....lepszy on-line czy na kompie

antywirus…

No toż przecie jasne, że na kompie :slight_smile:

Skanery online to tylko taki środek pomocniczy, pozbawiony np. tak ważnej funkcji, jak osłona rezydentna systemu. Często też taki skaner wykryje wirusa, ale go już nie usunie.

Myślę, że to jedno zdanie powinno wystarczyć.

Nic dodac nic ująć. :smiley:

Na kompie i to tylko jeden . Reszta do woli , wspomagająco. >>>> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=8175

to zależy.

Do ochrony komputera w czasie rzeczywistym musi byc taki antywirus który posiada kontrolę rezydentną ( w tle) czyli sprawdza na bieżąco wszystkie dane.

Natomiast jesli chcesz recznie przeskanowac dysk to lepszym wyjściem okaze sie skaner on-line ale wybrany. Godnymi polecenia są tylko panda active-scan oraz mks skaner.

aju to nie zależy ! od niczego !

I ma być !!

Reszta do woli , wspomagająco .

jak włączyć w nodzie taka ochrone ?

przy instalcji było pytanie czy chce właczyć jakąs ochoren na T… ale nie pamiętam :d

Phylby antywirusy starszej daty czy bez mozliwosci kontroli w tle to istne skanery on-line. Antywirus na kompie musi być - ale taki z kontrolą w tle (np. bezpłatny avast) i równiez obowiązkowo włączony firewall (choćby systemowy)

rozwijasz moduły i filtry(ta strzałka)==>(pouruchamiaj najlepiej wszystkie) włącz IMON, AMON, DMON, EMON

ThreatSense.net

Najlepiej wyłącz ta opcję w ustawieniach noda - nie przynosi żadnych korzyści poza obciążeniem łącza i wysyłaniem zagrożonych plików/wirusów do analizy do firmy ESET

Ze skanerów on-line to tylko Mks jest godnym polecenia, inne nie przypadły mi do gustu.

Pozdro.

Zainstaluj se na kompie np. Avasta, włącz firewalla systemowego i co jakiś czas skanuj kompa skanerami on-line. To wg. mnie najlepsze rozwiązanie.

Avast też dobry, ale AVG dodatkowo skanuje pocztę.

Co do firewalla polecam Kerio.

Avast również skanuje poczte :stuck_out_tongue:

Czy zapora SP2 jest najlepszym rozwiązaniem…

Czy Avast jest lepszy od NODa32…

A wg. mnie bezsensowna odpowiedź

PS. Ciekawy jestem, czy jak stosujesz taką kombinację zabezpieczeń i jak przeskanujesz Pandą ActiveScan, to ile Ci ona wykrywa…

Ja mam MKS’a, firewall’a systemowego i firewall’a z MKS’a.

U mojej cioci na kompie jest taka kombinacja, Panda ActiveScan wykryła coś tam, ale sprawdziłem w necie, to było niegroźne. A do takiej kombinacji można dać programy wspomagające np Ad-Aware, SpyBoy Search & Destroy, i inne. A propo Avast jest lepszy on Nod’a, on już jest przestarzały :P:P:P Pozdro, i zainstaluj sobie taką kombinację :slight_smile: Ona skutkuje

To oczywiste, że na kompie. Chociaż dla pewności skanuję system również skanerami on-line.

Każdy ma swoje zdanie, więc komentarz raczej zbędny.

Poza tym chciałbym przypomnieć, że pytanie nie dotyczy tego, który antywir jest lepszy, a który gorszy (w sensie producenta), więc proponuje trzymac sie tematu.

Post leci.