Lepszy procesor do edycji i tworzenia grafiki

(Szymon606) #1

Witam. Chcę złożyć nowy komputer i zastanawiam się nad procesorem (Intel czy AMD)? Na tej podstawie złożę resztę części. Wystarczy, by ładnie działał PS cs5 i CorelDRAW x4

(Atronics) #2

to samo co i7

plus do niego płyta

(Chojinka) #3

to najlepsza opcja w najlepszej cenie, można też taniej ale nie wiemy ile jest do wydania.

(Szymon606) #4

Na początek chciałbym zamknąć w 1000zł (fundusze domowe na więcej nie pozwalają).

(Chojinka) #5

1000zł na płytę + ram + procek czy też ma być cały zestaw z budą, zasilaczem, dyskiem i grafiką?

jak masz jakieś podzespoły to napisz jakie - najlepiej dokładnie modele.

(pstrowsky) #6

Podany procesor jest na prawdę fajny ale ma jedną wadę brak wbudowanej grafiki.

Jest to bardzo ważne w momencie kiedy padnie zwykła karta, a na przykład jest weekend i do wykonania pilne zlecenie. Warto się więc zastanowić czy nie dopłacić te 300 zł do I7.

(Chojinka) #7

300zł lepiej dołożyć do grafiki lub budy i chłodzenia itd. karta nie pada na co dzień, ew. można pożyczyć lub wykorzystać starą o ile się ma 

(Szymon606) #8

Otóż mam zasilacz (nowy, nieużywany Aerocool VP-450 450W), a chcę na pewno kupić płytę+ram+procesor. grafikę na razie wezmę ze starego komputera (Radeon 4650). Myślałem nad ASRock H81M+jakiś intel+kingston 4gb (1600 lub 1333MHz). Dysk wezmę ze starego, bo marzy mi się jakiś SSD, ale fundusze jeszcze nie pozwalają.

(Atronics) #9

to na tym zestawieniu będzie działał

PS.

polecam kiedyś tego

(Chojinka) #10

ramu brałbym 8 gb do zestawu wyżej

(Szymon606) #11

okej, dzięki wielki