Lepszy windows 7 czy 8.1 i dlaczego?

Z drugiej strony - system nie jest do podziwiania. To, że są dwa panele sterowania - nie wpływa na działanie aplikacji.

według tych kryteriów mógłbyś używać system tylko w konsoli

jeśli chodzi o to co piszesz to miedzy 7 a 8 nie ma różnic

Wpływa na bałagan w systemie. Na to, że jeden i drugi nie zawiera tych samych ustawień.

 

Nie wieszam obrazu na ścianie, który mi się nie podoba. Ewentualnie mogę go sobie powiesić, ale zawsze będzie mnie raził. To samo z systemem.

 

Nie. Albo coś jest dobrze i przejrzyście zaprojektowane, albo nie jest. To tak, jakbyś stwierdził, że przykładowo stabilność Windows ME to kwestia gustu. 

 

Wskaż mi ten inny system, poza Windows 7? Tylko nie pisz o Linuksie. 

Prawdę mówiąc - na stabilność Windows ME…nie narzekałem :slight_smile: Ba - z powodzeniem używałem nawet niestabilnego W98, aż do jego zakończenia (jeszcze w 2006 czytałem DP spod W98) :slight_smile:

Prosiłem o wskazanie innego systemu, który mógłby zastąpić mi w pełni Windows. Przez “w pełni” rozumiem brak kompromisów, że to i tamto nie działa, lub działa gorzej. Obecności innych systemów jestem świadom, ale co z tego.

Nie znam niestety Twoich wymagań, także być może nie znajdziesz odpowiednika - narzędzia dobiera się do potrzeb. Znam ludzi, którym BSD na desktopie wystarczy w pełni (poważnie) :slight_smile: Co nie znaczy, że sprawdzi się u każdego.

Tyle, że jeśli Modern UI Tobie nie pasuje, to masz pewien zgryz - siódemka wieczna nie będzie. Choć jeszcze pożyje 5 lat, także to wybieganie za daleko :slight_smile: