Lepszy zasilacz 500W czy 600W?

Cześć! Ostatnio rozglądam się za nowym zasilaczem i zastanawiam się czy lepiej kupić taki z 500W czy 600W.
Patrzałem na te zasilacze:
https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-600w-spc132-773130/

https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

Zauważyłem też, że zasilacz Antec jest najczęściej kupowany pomimo, że nie ma certyfikatu sprawności itp. Czy zasilacz z 600W będzie miał np większe szanse na spalenie niż 500W? Bo według mnie najbardziej opłacalny jest SilentiumPC Vero L1 600W.

bierz vero 600w

Zależy do jakiej konfiguracji sprzętowej np. jeśli komputer będzie pobierał maksymalnie 300W to nawet 1200W zasilacz tylko tyle będzie mu jej dostarczał. Więc po co wbijać się w koszty i kupować potworka? Jednocześnie należy pamiętać dobierając zasilacz, że największą sprawność osiąga on przy pracy z 50% obciążeniu. Przekłada się to na generowanie niższej temperatury i ma to bezpośredni wpływ na większą bezawaryjność oraz na niższe rachunki za energię elektryczną.     

  

Napisz jaką masz konfiguracje PC :slight_smile:

CPU: Intel Core i5 3470 3,20GHz @3,50GHz
Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
Karta Graficzna: Gigabyte Geforce GTX 1060 3GB
Zasilacz:  WhiteEnergy ATX 2.2 500W

RAM: GoodRam DDR3 2x 4gb 1333MHz CL9

Dysk: HDD 500gb seagate barracuda (16mb SATA III)

System :Windows 7 Home Premium 64 bit

Więc co sądzicie o tym SilentiumPC Verio L1 600W? Chodzi mi głównie o to by był bezawaryjny itp.

Tak jak myślałem, Vero 600w będzie dobrym rozwiązaniem i będziesz miał przy tym dużo watów na przyszłość

Osobiście  nie kupiłbym zasilacza SilentiumPC, gdyż na forach zasilacze tego producenta zbierają niepochlebne opinie.

Jak chcesz mocny i niedrogi zasilacz to rozważ zakup zakup np. :

Cooler Master B500 ver.2 (RS500-ACABB1-EU), jedna linia +12V (38A), moc linii 456W (przy temp 0÷40°C), aktywny PFC1, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 PLUS (µ=82%÷85%), (specyfikacja).

A tak na marginesie - do Twojego kompa wystarczy ze sporym zapasem markowy zasilacz 450W np.:

Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), jedna linia +12V (34A), moc linii 408W (przy temp 0÷40°C), aktywny PFC1, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 PLUS (µ=82%÷85%), (specyfikacja).

 


1 - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

    

Antec będzie tutaj wystarczający

http://www.x-kom.pl/p/171087-zasilacz-do-komputera-antec-vp-pc-500w.html

Tak potwierdzam, będzie wystarczający.

Ale należy wiedzieć, że Antec VP 500 PC (specyfikacja) na dwóch liniach 12V ma 408W, czyli taką samą moc jak Corsair VS 450 na jednej linii (nowsza konstrukcja). Jak również o tym że Corsair ma 36 m-c gwarancji, a Antec tylko 24 m-c oraz, że Corsair posiada certyfikat sprawności, którego Antec nie posiada.  

Podsumowując - jeśli miałbym kupić któryś z tych zasilaczy to na pewno byłby to Corsair.

 

Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), jedna linia +12V (34A), moc linii 408W (przy temp 0÷40°C), aktywny PFC, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 PLUS (µ=82%÷85%), (specyfikacja), gwarancja producenta 3 lata

A czy na pewno te 450W to nie będzie za mało? Bo zalecana moc dla tej karty to 400W a trzeba jeszcze dodać inne podzespoły itp.
Po prostu nie chciałbym, żeby komputer się mocno nagrzewał itd bo obecnie na zasilaczu od WhiteEnergy mój komputer po 2h grania jest tak gorący, że nie da się go dotykać a gry przestają działać. Dlatego myślałem o zasilaczu 600W żeby przypadkiem sytuacja się nie powtórzyła.
Jesteś pewien, że Corsair na spokojnie da rade przy tej konfiguracji?
Edit: Zobaczyłem też taki zasilacz:
http://www.komputronik.pl/product/239226/corsair-vs-550w-cp-9020097-eu.html
Ten z 550W jest o 30 zł droższy od tego, który ma 450W więc zakładam, że coś jest z nim nie tak?

nie będzie za mało, twój pc nie dojdzie nawet do 350. więc spokojnie wystarczy. twój obecny psu to jest szajs z czarnej listy więc możniwe, że się tak nagrzewa. 

co do zasilacza to ja nadal twierdzę, że vero był by tu dobrym wyborem. ilość negatywnych opinii nie jest jakaś “porażająca” by być zniechęconym do tego produktu. co prawda starsza wersja tych zasilaczy (deus) wypadała słabiej, częściej się psuły. 

a jak chcesz tańszy to polecę ci antca vp500 co prawda ma 2 linie 12v zamiast 1, ale to nie stanowi problemu. o vs450 słyszałem kilka negatywnych opinii (że się psują) a o antc’u nie. ktoś mi może powiedzieć, że to nie prawda a vs jest lepszy od vp i ok szanuje to, ale zdanie mam inne.

 

i dodam że wsadziłem antca do mojego kolegi pc i miewa się świetnie do dziś. 

Zalecana dla całego zestawu. 

Pobór z I7 na pokładzie:

power_load.png

Czasami zastanawiam się po co ja piszę te posty jak ludzie i tak mi nie wierzą?!

KOLEGO pseudo-zasilacz White Energy z czarnej listy zasilaczy porównujesz z markowym Corsairem. To chyba jakiś żart?!

Twój komp pod obciążeniem pobiera ok. 220W z sieci energetycznej, czyli z zasilacza przy jego sprawności np. 82% ok. 180W. Jasno z tego wynika, że jest to mniej niż 50% mocy Corsaira VS 450. Przypominam, że największą sprawność zasilacz osiąga pracując z 50% swojej mocy. Dlatego pytam się, po co Ci mocniejszy zasilacz? Chyba że masz taki kaprys, lub dużo pieniędzy z którymi nie masz co zrobić.

 

btw. Corsair VS 550 będzie dobrym wyborem jeśli planujesz mocną rozbudowę kompa np. SLI (dwie karty graficzne) i mocne OC. 

 

 

vs550 do sli no nie powiedział bym

taki zestaw to nie jest zbyt pradozerny wystarczy jakis tani antec.Antec to porzadna firma wiec oni zasilacze robia dobre,nie wsadza styropianu czy papieru do zasilacza.

Pewnie że tak nawet w dodaniu w przyszłości ramy dysku też nie będzie problemem 

…a który tu z wyżej omawianych zasilaczy ma w środku papier lub styropian? 

 

btw. jak nie masz w temacie nic konkretnego do napisania to lepiej nic nie pisz!