Lewa strona głośników gra głośniej, od prawego głośnika

Stare głośniki mam, ale padły. Nadają się do wyrzucenia (na starych głośnikach, było to samo, ale olałem to, bo “stare”). Póki co, sprawdzam balans na +1, jak wcześniej pisałem. Zadowala mnie taki balans, jak na razie. Być może, rzeczywiście będę musiał pogodzić się z tym, co mam. Komputer jest stary, ma ponad 8 lat. Myślę, że jak wymienię blaszaka na nowszy sprzęt, będzie ok. @anon46610587
@Fizyda na W7 zainstalowałem R2.8.1. Nie instalowałem jeszcze R2.82, a R2.82, na Win10 mam.

Zaraz, coś tu mi się nie zgadza.
Te same głośniki źle grają na różnych systemach, ale również po podpięciu do telefonu?
To po co szukać czegoś w ustawieniach Windows 10?
I stare głośniki miały to samo?? I słuchawki też?

Na Twoim miejscu zrobiłbym jedną z dwóch rzeczy.

  1. sprawdził słuch u laryngologa,
  2. zamienił (fizycznie) głośnik lewy z prawym i zobaczył czy nadal po lewej jest ciszej… Jeśli jest - patrz pkt. 1. Jeśli nie, to mamy zaiste dziwną sytuację…

Wiem, co piszę. Ze słuchem, jest wszystko ok, zapewniam Cię. Jest tak, jak piszę.

Po lewej jest głośniej, po prawej jest ciszej.

Ja to pisałem poważnie. Dokładnie w ten sam sposób kolega odkrył, że gorzej słyszy po jednej stronie, wcześniej szukał przyczyn we wzmacniaczu i kolumnach.
Ale jeśli zamieniłeś fizyczne położenie dwóch głośników (bez zmiany kabli) to:

A nie lepiej dokupić kartę dźwiękową? Ja tak zrobiłem a niedawno w tym miesiącu zakupiłem kompa z W10 i jest dobrze:) Wiem, że masz stary komp, ok. Ja bym dokupił. Tylko jak pisał @Radek68 z tym podłączeniem słuchawek do telefonu i że jest tak samo, to raczej stawiał bym na winę słuchawek, jak nie słuch.

Autor sam znalazł rozwiązanie i poprosił o usunięcie tematu, jednak ja go tylko zamknę, bo dyskusja była dosyć żywa.

Owszem dyskusja była żywa, bo i problem wydawał się dziwny. Szkoda tylko, że autor nie powiedział, jak doszedł do tego, że wszystko jest ok.