Lewe konto na moim mailu - facebook

Witam. Mam problem, posiadam swoje konto na Facebooku na poczcie o2.pl jest to moja najstarsza skrytka pocztowa. Od kilku lat mam również konto na Gmailu,chciałem zmienić maila na facebooku właśnie na tego google, jednak okazuję się że jakaś Gorton ma tam swoje konto, hasło do poczty już zmieniłem, jednak nie mogę nic zrobić na fb, próbowałem każdej możliwości jednak dana osoba ma logowanie na sms, i nawet po zmianie hasla dalsze czynnosci są zablokowane.co mam robić ?

Niemożliwe, żeby założyła konto na ten sam gmail.
Adresy gmail są jednorazowe.

źle mnie Pan zrozumiał, mam konto na gmailu, a nie konto na facebooku na poczcie gmail

Witaj.

Z tego co rozumiem, ktoś wykorzystał Twój adres e-mail Gmail do założenia konta na Facebooku. Sprawdź wpierw zabezpieczenia swojej skrzynki, inne sesje oraz czy jest włączona weryfikacja dwuetapowa. Nie otrzymywałeś na wspomnianego e-maila żadnych powiadomień dotyczących nieswojego konta Facebook ani nie zauważyłeś żadnych dziwnych akcji?

Możesz skontaktować się także z Facebookiem poprzez ten formularz:
https://facebook.com/help/contact/274459462613911?refid=69

Kluczowe w zabezpieczeniach kont jest stosowanie weryfikacji dwuetapowej, z której zawsze warto skorzystać, wszędzie gdzie to możliwe.

Co nie zwalnia od myślenia i czujności.